Wpis z mikrobloga

Mirki stoję przed kupnem #fazer, to będzie mój pierwszy moto w związku z czym kompletnie się na tym nie znam. Możecie opisać w jaki sposób Wy kupowaliscie swoje maszyny? Czytałem trochę o tym na necie że najlepiej pojechać z osobą która się na tym zna, wie jak na to spojrzeć ale niestety nie mam nikogo takiego...

#motocykle #motocykl #fz6 #yamaha
  • 13
  • Odpowiedz
ale niestety nie mam nikogo takiego...


@michallo3: i żadnego serwisu motocykli nie masz w okolicy? żadnego sklepu motocyklowego? nic?

Możecie opisać w jaki sposób Wy kupowaliscie swoje maszyny?


poszedłem do salonu i powiedziałem jaki chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to będzie mój pierwszy moto w związku z czym kompletnie się na tym nie znam


to znaczy że jesteś nakręcony i żadne dobre rady ci nie pomogą, weź
  • Odpowiedz
@michallo3:

Możecie opisać w jaki sposób Wy kupowaliscie swoje maszyny?

Pojechałem ze znajomym co się zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I temperował mój zapał jak oglądaliśmy badziewny egzemplarz, który ja bym kupił jakbym był sam.
  • Odpowiedz
@michallo3: Bierz ze sobą mechanika, tylko takiego, który w sezonie nie ma się kiedy po tyłku podrapać bo zewsząd walą do niego motocykliści :), koledzy są taką...średnią opcją, często ludzie mają to do siebie, że lubią dużo mówić o tym, o czym nie mają pojęcia. Kolega może być świetnym motocyklistą i jeździć od 30 lat, tylko co z tego, jeżeli nie ma nawet pojęcia jak samodzielnie wymienić żarówkę ;). Mechanik nie
  • Odpowiedz
@michallo3: Tak jak mówią koledzy - 2 opcje: z kolegą-MECHANIKIEM albo ASO/dobry warsztat. Przy czym zanim się mocno na któryś egzemplarz napalisz i zdecydujesz pooglądaj trochę - przecież nie musisz od razu kupić (chyba, że będziesz jechał za moto setki km).
  • Odpowiedz
@michallo3: moim zdaniem opcje od najlepszej:

- zakup od pasjonata, z jakiegoś klubu fazera - na pewno jest taki nie jeden. Pewności to nie daje ale na pewno jest lepiej niż w januszexie. Jak tak kupowałem sprzedający sam wyrecytował wszystkie wady i nic nie ściemniał.
- serwisy. Nie oszczędzaj. Poszukaj opinii o serwisach i umów się w kilku. Lepiej wydać na to ze 300zł niż potem żałować. Ja płaciłem 50-250zł w
  • Odpowiedz
i ze sprzedającym widzimy się w tym serwisie i tam odbywają się oględziny


@michallo3: tak nigdy nie rób. Osobiście kiedyś widziałem jak sprzedający płacił na boku mechanikom choć za sprawdzenie miał płacić kupujący (i płacił ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Czy coś przez to pominęli nie mam pewności, ale mogli. Ja zawsze umawiam się, że przyjadę, spiszemy umowę o jazdę testową i zostawię taki papier oraz gotówkę -
  • Odpowiedz
@michallo3: nie mogę jeż edytować, jeszcze jedna rzecz. Dodatkowo jak masz czas poczytaj forum modelu, może ma jakieś typowe wady/usterki - jeśli tak zleć sprawdzenie tego. Nawet najlepszy mechanik może akurat tego nie sprawdzić bo o tym akurat nie pomyśli a nie może on przecież wiedzieć o typowych rzeczach w każdym modelu i roczniku każdego producenta nawet jeśli to najlepszy fachowiec w województwie - nikt nie jest wszechwiedzący. I dlatego też
  • Odpowiedz