Wpis z mikrobloga

Mirabelki, mirki, warto kupować iphone se? Po tym jak ostatnio na jaw wychodzą ich zagrywki ze spowalnianiem systemu mam więcej wątpliwości czy jest on warty tej ceny. Chciałbym telefon który wytrzyma więcej niż 2 lata, mój meizu m2 wytrzymał tylko 1.5 roku. Nie przeglądam obsesyjnie fb, a użytkowanie ograniczam do dzwonienia, smsów, sprawdzenia czegoś w necie, czy przejrzenia mirko, więc na baterię nie powinienem narzekać.
#telefony #android #apple #iphone
  • 14
@keyg: za mniejszy hajs miałbyś jakiegoś androida. Z takimi wymaganiami nie ma sensu płacić minimum 1000 zł za telefon.

Jakbym miał do wyboru iPhone SE albo Redmi Note 4, to wziąłbym SE tylko po to, by go sprzedać, kupić RN4, a resztę kasy włożyć w Bitcoin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cozaasy: No właśnie czasem trzeba coś sprawdzić na szybko, a przy poprzednich telefonach z androidem zawsze wtedy był problem, raz w maku musiałem 3 minuty stać aż telefon się zresetuję żeby kupony pokazać. No i niezliczone sytuację na uczelni gdy potrzebowałem czegoś bardzo na szybko.
@keyg: bierz ajfona jak masz na to budżet i się nie zastanawiaj :). Jestem użytkownikiem i androida (S7 Edge) i iOS (iPad Pro 10.5 najnowszy) no i przeskok wydajnościowy w tym drugim jest naprawdę niesamowicie odczuwalny... jabłko SE nie jest już najnowszy, ale spokojnie starczy Ci do codziennego używania na długi długi czas. O ile stosunkowo mały ekran nie jest problemem, to naprawdę nie zastanawiaj się.
@LouisCypher: Ekran mi nie przeszkadza, teraz mam telefon coś koło 3,5 albo 4 cali. Rodzice sypneli w święta "na telefon" plus za poprzedni dostałem 100% refundacji, więc nie odczuję tego, kwestia taka że nie lubię dawać zarobić i wspierać marek które lecą w kulki.
@keyg: czemu lecą w kulki, pod jakim względem? Jasne, że Apple jest specyficzną marką, ale naprawdę nie można im odmówić dobrych urządzeń, z najlepszą możliwą optymalizacją. Tam nie ma żadnych super-wodotrysków, to po prostu działa, i działa zajebiście.
@LouisCypher: Źle się wyraziłem, ogólnie nie lubię kupować produktów gdzie dana marka nie dba o klienta, np taka EA i stosy DLC, albo wypuszczanie niedokończonej gry. O apple mam dobrą opinię, z czego się orientuję 4s miał aktualizację przez 5-6 lat? nie wiem czy jest inny telefon z takim wsparciem.
@runieeee: nie będzie. IOS #!$%@? jak dziki w porównaniu z Androidem. Lipa to ze nie możesz łatwo transportować mediów przez telefon, ale reszta na plus