Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower, niby mam upatrzony kask, ale że zbliża się nieuchronnie czas zakupu, zastanawiam się jeszcze nad normalnym fullfacem. W planie był albo Bell (tylko nigdzie w Polsce nie ma wiśniowego!), albo Uvex - jeden i drugi z odpinaną szczęką, są fajne, bo uniwersalne, ale z drugiej strony jakby się uprzeć, to dwa kaski (jeden zwykły, drugi full) też mogę mieć. Tym bardziej, że normalny mam od dawna. No i tak się zastanawiam, zaczęłam je sobie oglądać, ale...

Pytanie brzmi następująco: który ze zwykłych, pełnych, stałych fullface'ów jest wygodny?
Tak zwyczajnie: żeby nie było zbyt gorąco w lecie (otwory otworami, a praktyka czasami sobie), żeby nie było zbyt ciężko (nie dość, że kurdupel, to jeszcze niezbyt potężna jestem) w górach, żeby się spisywał. Ktoś coś doradzi? W czym jeździcie i jak się spisują?

#downhill #enduro chyba trochę #rozowepaski bo jednak chodzi o #kask dla baby
  • 14
@RVRE_PEPE: tego gorąca się właśnie boję, zawsze mi jest za ciepło w głowę :/ O Foxy pytałam chłopaków ze sklepu rowerowego, kiedy myślałam tylko o takim z odpinaną szczęką, bo Fox miał coś takiego też wypuścić. Podobno gorszy od reszty jak chodzi o wygodę - ale mówili tylko o gąbkach, które podobno miały być takie jak w zwyczajnych kaskach. Ten Proframe też tak mniej puchato ;) wygląda na zdjęciach od środka.
@kasiknocheinmal: daruj sobie odpinane szczęki jeśli myślisz o czymś ostrzejszym niż single w parku.
Jak chcesz coś lekkiego ale z porządną ochroną to polecam met parachute - katuję już trzeci rok, drugi egzemplarz, kilka ostrych dzwonów i jak dotąd wszystkie zęby całe.

Foxa testowałem w Kasinie i też dość fajnie leżał na głowie i był chyba nawet trochę bardziej przewiewny, chociaż (stety) nie dane było mi sprawdzić jego wytrzymałości w praktyce.
@Diabl0: o, meta oglądałam i wydawał się fajny. Jak jeszcze piszesz, że lekki i porządny, to brzmi dobrze. Tylko powiedz mi czy bardzo w tym gorąco? Człowiek przyzwyczajony do lekkich, niezabudowanych ;) Brat ma odpinanego Bella, kilka gleb na skałkę poszło i żyje i on, i kask. A lekki i przewiewny, dlatego o nim myślałam - szaleć nie będę, za duży tchórz ze mnie. Ale jednak jest duża szansa, że się
@kasiknocheinmal: w mojej ocenie jest nawet trochę bardziej przewiewny niż bell 2R z założoną szczęką, ale to subiektywne odczucie. Wiadomo że nie będzie tak przewiewny jak tradycyjny i w cieplejsze dni podjazd w kasku nie będzie najmilszym doznaniem, ale to jest solidny lekki kask do zjazdów, idealny na bikeparki, i w tej cenie zostaje jeszcze sporo kasy na drugi porządny kask do zwykłego MTB.
@kasiknocheinmal: nie można mieć wszystkiego drogi panie.
Ja używam na wszystko poza większymi bikeparkami orzecha, ale jak robi się poważnie, wole mieć pełna ochronę.
Pomysł o 2 różnych, niż o jednym, moim zdaniem, słabym.
A jakim budżetem dysponujesz?
@Abovd: droga pani ;) Stąd to marudzenie o tym, żeby m. in. nie był zbyt ciężki. Budżet tak powiedzmy do tysiaka. Nie szaleję - nie skaczę, jeżdżę sobie, tylko po przeróżnym podłożu o przeróżnym nachyleniu i przywalenie głową i twarzą w skałkę jest dość prawdopodobne. Jakimś cudem w tym roku się wywinęłam jak chodzi o głowę, ale bardzo niewiele brakowało, dlatego zaczęłam myśleć o czymś konkretniejszym. Zęby mi miłe, szczęka w
@kasiknocheinmal: no witam
Jeśli chodzi o otwarty kask, bardzo dobry stosunek cena/jakość mają kaski Sven iDP. Mój dobry kolega w takim jeździł cały sezon, i nigdy nie narzekał na wentylację czy jakość wykonania. Co więcej, są w dobrych cenach i posiadają rozmiary XS (kobiety chyba mają mniejszy obwód od facetów).
click
click
Dla mnie faworytami są kaski TLD A1, lecz tutaj cenowo idziemy mocno w górę, ok. 500 zł. Niska waga,
@Abovd: umknęła mi gdzieś odpowiedź. Dzięki! Otwartego nie kupuję, mam, w Giro jeżdżę. O tym fullfejsie poczytam, chociaż kurcze, ponad 200 - prawie 300 gramów różnicy między nim a METem Parachute. Chętnie bym go na żywo obejrzała, meta i belle widziałam. Może gdzieś dorwę i sprawdzę jak duża to jest odczuwalnie różnica. I nie wiem czy łeb mi się nie ugotuje w nim, będę go szukać.

Podobno starsze Foxy były okej,