Wpis z mikrobloga

Godflesh - Post Self (industrial metal, z LP: Post-Self)

Nie bez powodu uważam Godflesh za swój ulubiony metalowy zespół. Jako główną przyczynę wskazałbym zapewne jego lidera, Justina K. Broadricka, artystę niezwykle wszechstronnego i utalentowanego. Co prawda całe życie porusza się wokół industrialu i jego pochodnych ale nieustannie się rozwija, szuka czegoś nowego i w sumie cały czas mu wychodzi. A przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

Paradoksalnie, w swoim głównym projekcie Justin pozostaje dość konserwatywny. Brzmienie Godflesh nie zmieniło się zasadniczo od przeszło 30 lat, wydany w tym roku "Post-Self" nie odbiega od normy - dalej jest ciężko, jest głośno i mocno zgrzyta w tle.

Materiał, co ciekawe, oparty jest na dubowych a czasami wręcz postpunkowych wstawkach, co może sprawiać wrażenie, że mamy rok 1987 a nie 2017 i jesteśmy tuż przed wydaniem "Streetcleanera" - "Post Self" to bardzo dobry album, któremu jednak brakuje "bożej iskry", żeby stać się dziełem wybitnym.

PS1. To ostatni wpis w tym roku i z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie 12 miesięcy obserwowali tag (nawet jeżeli równało się to czyszczeniem listy powiadomień na zasadzie "oznacz jako przeczytane ( ͡° ͜ʖ ͡°)), rozdawali plus na lewo i prawo (( ͡° ͜ʖ ͡°)) i dzielili się swoimi wrażeniami w komentarzach. Jak już gdzieś niedawno pisałem - pisanie o tegorocznej muzyce w jakiś sposób mnie rozwinęło i mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę miał czas i chęci aby działać dalej.

Obecnie zastanawiam się na formułą przyszłorocznego zestawienia i przyznam się, że na razie nie mam pomysłu, a nie chciałbym się w jakichś sposób powtarzać, może ktoś byłby w stanie podsunąć mi jakiś pomysł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS2. Na ten tydzień planuję jeszcze wpis do "pamiętnika", w przyszłym tygodniu powinny pojawić się ze 2-3 tegoroczne warte uwagi tytuły i tym samym zamknę rok 2017 (w zasadzie wszystkie "główne", interesujące mnie wydawnictwa mam osłuchane), tak łatwo się ode mnie nie odczepicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS3. Tutaj znajduje się cała moja tegoroczna lista płyt (do numerków raczej nie ma co się przywiązywać) z tekstami, które pojawiły się na wypoku, w sumie też na wypadek tego, jakby znowu tagi miały się popsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zachęcam do zaglądnięcia i ewentualnego skomentowania.

#muzyka #industrial #industrialmetal

#ryszarddzejms2017
  • 1