Wpis z mikrobloga

@wrexwaz:

Nie wiem co to, nie chce mi się

Obrazek ma ostrzegać przed wyjściem Polski z UE, bo według autorów nie będziemy wtedy mogli podróżować pomiędzy krajami UE co jest oczywiście wciąż powielaną bzdura przez unioentuzjastów, bo swobodne podróżowanie zapewnia nam układ z Schengen, a nie UE.
@jack-lumberjack: Można, jak najbardziej. Unijne obywatelstwo nie jest równorzędne, a jedynie uzupełniające dla państwowego. Daje też pewne prawa, np. przebywając w kraju, w którym nie ma polskiej placówki dyplomatycznej można skorzystać z placówki innego kraju członkowskiego UE.
bo swobodne podróżowanie zapewnia nam układ z Schengen, a nie UE.


@dzony_: nieprawda
Układ z Schengen nie działa bez UE, bo opiera się na wolnym przepływie ludzi który jest częścią UE, jak wyobrażasz sobie aby to działało bez umowy o wolnym przepływie ludzi?

Poza tym, kogo obchodzi przekraczanie granicy XD chodzi o możliwość życia i pracy w danych miejscach, na wakacje to se mogę wizę trzasnąć, żaden problem xD
@dzony_: a słyszał o 4 swobodach UE? to nie jest tak, że możesz być poza UE i być sobie w Schengen. Fakt, możesz być w EOG jak choćby Norwegia ale jak wiadomo, nie ma to żadnego sensu gospodarczego.