Wpis z mikrobloga

A gdyby tak do cpu zamontować silnik strilinga, tłok zimny dać na zewnątrz obudowy połączony z radiatorami i chłodzony powietrzem z wiatraka napędzanego pracą tego silnika, kurcze nawet chyba byłaby samoregulacja większa temp.>> większa prędkość>> większe obroty wiatraka>> więcej ciepła zabrane z radiatora. W sytuacji podkręcania można zamienić silnik w pompę ciepła i chłodzić procesor do ujemnych temperatur XD :) :) :) #technologia #przemyslenia #hardware #komputery #silnik
Myślicie że to by zadziałało?! #filozofia
@mazaq1 wołam jako eksperta :)
krulwypoku_IgB6 - A gdyby tak do cpu zamontować silnik strilinga, tłok zimny dać na z...

źródło: comment_TsyyNhGlphTATHEBIzrS2Q6lCmklWT1S.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Tylko wydaje mi się że w tym wypadku dmuchanie ciepła do obudowy i fakt że zimne/ciepłe to "jeden tłok" zmniejsza wydajność. Gdyby zrobić zimny z radiatorem i wiatrakiem na zewnątrz byłoby znacznie lepiej :) a potem pod pasek podłączamy silnik i mamy pompę ciepła która może nawet zamrozić procesor
  • Odpowiedz
W sytuacji podkręcania można zamienić silnik w pompę ciepła i chłodzić procesor do ujemnych temperatur XD


@krulwypoku_IgB6: no kolego nie bardzo, bo to zakrawa na perpetuum mobile :D.
A ten patent MSI widziałem wiele lat temu, chyba nie zdobył popularności. Trzeba brać pod uwagę że silnik Stirlinga trzeba rozkręcić i chłodzić z drugiej strony.
  • Odpowiedz