Wpis z mikrobloga

Mirki, będę niedługo odświeżał sprzęt do pracy. Przy okazji chcę pociągnąć zestaw tak, żeby można było też na nim pośmigać w jakieś nowe tytuły. Póki co złożyłem sobie coś takiego.
Jakieś propozycje? Coś jest przerostem formy nad treścią? Budżet do 12 tysięcy sama buda z obudową. Chcę żeby zestaw był maksymalnie wydajny i jeśli się uda przyzwoicie wyglądał.

Mój koszyk:
https://www.morele.net/inventory/info/099ae300/

#pcmasterrace #intel #nvidia #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
@ona_czuje_we_mnie_PINIADZ:
Łopa panie pewnie pc większości wykopków jest mniej warty niz ta karta graficzna

Moim zdaniem do takiego sprzętu to obowiązkowo dobry monitor 144hz@4K nie mieć to grzech

Można też się zastanowić nad chłodzeniem wodnym tylko niewiem czy Aio czy costum

Te ramy to najpewniej tyle warte ? Bo 3000mhz 16gb jest po 900-950zl

Tak samo ten SSD po tyle aż chodzą?
  • Odpowiedz
@Haradrim: @Amasugiru: Monitor na razie posiadam niestety tylko 2K i FHD, ale może się skuszę przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°) SSD mógłbym wziąć tańszy, ale nawet w laptopie na M.2 śmigam, więc do zmniejszania wydajności mi się nie spieszy. RAM ma 3200 MHz CL14 niestety tyle kosztuje z tego co patrzyłem. RGB akurat tu jest jako dodatek.

Zasilacz, który podesłałeś ciekawa propozycja. Chyba lepsza niż
  • Odpowiedz
@ona_czuje_we_mnie_PINIADZ: H110i to taki standardzik, można wziąć coś od np. Enermaxa (LIQtech 240). Albo iść w absolutne premium i kupić https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v-2-rl-krx62-02-977446/
To cię zawieść w zasadzie nie może.

Ogólnie to w wodnym pompa hałasuje głównie i jest to na dość równym poziomie hałasu. Kraken sprawuje się świetnie w tym zakresie, zwłaszcza przy wolnym pompowaniu i kręceniu wentylatorów

Nie trzeba iść w wodne, ale jeśli już bierzesz powietrze to też celuj w
  • Odpowiedz
@McMufinek: O aferze słyszałem, być może w niektórych bardzo profesjonalnych zastosowaniach procesory zwolnią, ale nie sądzę, że będą takie wartości o jakich się teraz pisze. 20 tys w jedną budę, której potencjału nie wykorzystam, nie zamierzam wkładać. Wolę za 3-4 lata kupić kolejny topowy sprzęt za kolejne 10-11 tysięcy.

@Atreyu: Dzięki za podpowiedź, poczytam sobie trochę o nim. Tak na szybko z tego co patrzyłem to ludzie na pompę narzekają.
  • Odpowiedz