Wpis z mikrobloga

Co nowego #1 - pierwszy po nowym roku przegląd najciekawszych newsów tygodnia

- Bank Centralny Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie własnej kryptowaluty
- Putin rozważa stworzenie Kryptorubla jako środka omijającego sankcje UE i USA
- Członek rady nadzorczej Europejskiego Banku Centralnego: Bitcoin jest zagrożeniem dla stabilności finansowej
- Egipski przywódca religijjny zarzuca handlowi kryptowalut niezgodność z prawem Islamu
- Vitalik Buterin obiecuje miliony dolarów w zamian za pomoc w rozwiązaniu problemów skalowalności kryptowalut
- Współtwórca PayPal zainwestował ponad 15 milionów dolarów w Bitcoina
- Platforma E-Trade uruchomiła handlowanie kontraktami futures na Bitcoinie dla grupy CME
- Europejski Bank Centralny wzywa do opodatkowania transakcji Bitcoina
- Zuckerbeg przyjrzy się bliżej kryptowalutom
- Nowe All-Time-High kolejnych kryptowalut i całego rynku

https://bithub.pl/wiadomosci/nowego-podsumowanie-tygodnia-1/

#conowego #kryptowaluty #bitcoin #bithub
  • 11
Bank Centralny Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie własnej kryptowaluty


Raczej to jest nieaktualne https://www.ftadviser.com/investments/2018/01/04/bank-halts-crypto-currency-plans-over-stability-fears/

@Bithub: The Bank of England (BoE) has been researching the possibility of launching its own digital currency to rival bitcoin, but fears about the impact on the wider financial system means it has no “current plans” to do so.

The central bank said it began examining the implications of digital currencies, the most famous of which is bitcoin,
@Bithub: Czy ktoś może podać prosty sposób zamiany btc na fiat.
- giełda - konieczna weryfikacja
- Kantor BTC (znam dwa w warszawie) limity 15k EUR. częściowa anonimowość. (Znacie inne kantory)
- Kupić coś w sklepie internetowym i zapłacić przelewem od kogoś z localBitcoin a potem iść to oddać. (zwrot 10 dni nie rozpakowane). - problemy logistyczne

Znacie inne sposoby?
upić coś w sklepie internetowym i zapłacić przelewem od kogoś z localBitcoin a potem iść to oddać. (zwrot 10 dni nie rozpakowane). - problemy logistyczne


@fdisk: No dlatego o kartach nie pisałem, tylko o przelewie prywatnym, na konto sprzedawcy. Całkowicie omijam swoje konto i karte.
@fdisk: Nic mi sie nie pomyliło.
1) zamawiam coś na allegro na paczkomat.
2) płace przelewem przez przelewy24
3) wybieram płatność zwykłym przelewem
4) oferuje sprzedanie btc za przelew zwykły.
5) ktoś to kupuje i płaci np. na poczcie ja widze w przelewy24 ze zaksięgowano i wysyłam btc/eth
6) odbieram opłacony towar
7) i tu są 2 opcje
7a) sprzedaje go za gotówke
7b) ide do sprzedawcy do sklepu i oddaje