Wpis z mikrobloga

Może panikuję, ale się nie znam... Przed chwilą ESET wyrzucił mi komunikat, że nawiązanie połączenia z domeną ppndr. net jest niebezpieczne bo nie ma stosownego certyfikatu. Jak kliknąłem szczegóły to domena zmieniła się na ppndr.xyz.

Trochę nierozważnie wszedłem na tę stronę i teraz się zastanawiam co to w ogóle jest, bo nic się nie wyświetliło ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie wiem czy nie jestem już częścią botnetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś coś? Może @ZaufanaTrzeciaStrona lub @niebezpiecznik-pl Sorry, że zawracam głowę taką pierdołą, ale pierwszy raz widzę, żeby aplikacja ostrzegała przed domeną net, a w szczegółach xyz. W necie cisza na temat tej strony...

#security #antywirus #internet
  • 19
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona: Komputer nie był używany przez godzinę. Po tym czasie tylko kliknąłem przeglądarkę (która była zminimalizowana) i zaraz po odpaleniu strony wykopu pojawił się komunikat (niestety nie wiem gdzie jest jakiś szczegółowy rejestr zdarzeń w esecie, widzę tylko pierdoły o braku wykrytych zagrożeń itp).

Ten komunikat informował, że domena nie jest zabezpieczona i certyfikat jest nieważny i tutaj podana domena ppndr.net (whois mówi, że zarejestrowana 5 stycznia). Jak kliknąłem szczegóły, to
  • Odpowiedz
@CzekoLudek: Tylko skąd takie ostrzeżenie, skoro ja tylko z wykopem się połączyłem... No i z mojej strony nieodpowiedzialne było to, że jednak sam wszedłem na tą stronę i eset już nic nie blokował (chociaż na stronie nic się nie pokazało, białe tło)
  • Odpowiedz
@CzekoLudek: Dzięki wielkie za sprawdzenie. Te skrypty są szkodliwe? Zaraz przeskanuję i zdam relację.

Swoją drogą, teraz już mi przy ponownym uruchomieniu nie pokazuje takiego komunikatu... Sądzisz, że mam syf na kompie?
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Coś z Twojego komputera wykonało połączenie do domeny, która ESET uznał za złośliwą. W wariancie optymistycznym - jakiś element strony WWW, nic się nie stało. W opcji pesymistycznej - złośliwe oprogramowanie. Zaraz spróbujemy się dowiedzieć co to takiego mogło być.
  • Odpowiedz