Wpis z mikrobloga

Drogie Węgierki i Mirki,

Z racji, że zawsze miałem w domu rodzinnym zwierzyniec - a w nowym domu niestety mogę liczyć na towarzystwo kretów i kotów sąsiada - postanowiłem kupić sobie psa.
I tu pojawiają się pytania. Upodobałem sobie psy rasy Shiba Inu - wygląd, wielkość, no i w końcu to doge ;)

A teraz pytania:
- trudny w wychowaniu?
- jakie jest jego nastawienie do dzieci?
- problematyczny?
- gdzie takiego szukać?

Z góry informuje, że pies będzie szkolony metodami behawioralnyni (Wesoła Łapka) przez profesjonalnych trenerów.
Głownie zależy mi, czy ktoś może powiedzieć o jego nastawieniu do dzieci - gówniak lvl 3 wbije niedługo, a chciałbym by raczej się zaprzyjaźnili.

Jeśli mieliście doświadczenia z ta rasą, to dajcie znać :)

Dzięki!

#psy #kiciochpyta #doge #smiesznypiesek #pies #shibainu
Pobierz
źródło: comment_6udy33Bu1aTB4q80aX0Q8B2Zdw4KtHdi.jpg
  • 32
@Halba: dosyć trudny, nastawienie do dzieci przeciętne - to nie jest pies super rodzinny, ale sporo zależy od wychowania (jakie te dzieci??). Gdzie szukać? ZKwP :P
To psi indywidualista, kot w psim ciele, bywa zaczepny w stronę innych psów w ciul, niewprawionej osobie niezbyt podatny na szkolenie. Ogółem - szukaj psa po charakterze, a potem wybierz najładniejszego, bo po Twoim pytaniu widzę, że wiedzę masz średnią, więc nie jestem pewna czy
@Halba zapraszam na grupę na fb Shiba Inu Poland FCI. Kopalnia wiedzy. Już w opisie grupy jest dużo linków jak gdzie kupić psa.
Rasowe psy to tylko te pochodzące z hodowli zarejestrowanych w związkach będących członkiem FCI.
W naszym kraju jest to tylko i wyłącznie ZKwP.
W grupie którą podałam masz spis legalnych i prawdziwych hodowli.
Od siebie mogę polecić Państwa Matusiak i ich hodowlę Swobodne Życie.

Jako rasa pierwotna nie są
@matra średnie, to prawda. Ale myślę, że ogarnięcie siberiana jakoś mi pomoże :)
Dziecko ogarnięte, szanuje i ma respekt do zwierząt (koty, psy, konie).
Ja zakładam przejście z nim całego szkolenia i bycia doglądanym przez trenera indywidualnie.
@Halba:
1. Shiba - jak to większość psów w typie pierwotnym - są uważane za dość trudne w ułożeniu, szkoleniu. Na pewno ich szkolenie wymaga więcej cierpliwości i nakładu pracy niż na przykład szkolenie owczarka.
2. Pies jak pies - jak dziecko jest poukładane, spokojne, nie ciągnie za uszy/ogon, nie biega szaleńczo i nie krzyczy, to bez problemu się z nim dogada. Ale tutaj zarówno z psem jak i z dzieckiem
Ja zakładam przejście z nim całego szkolenia i bycia doglądanym przez trenera indywidualnie.


@Halba: mieliśmy młodą shibę w grupie, chryste, jak ten pies miał na wszystko i wszystkich #!$%@? xD tylko behawiorystka twierdziła, że to nie są trudne psy, ale jak odchowała w swojej hodowli kilkadziesiąt miotów, to w sumie się nie dziwię ( )
Jak dziecko ogarnięte, to luz, bo dla małego nie poleciłabym.
+
@Zaff dziecko małe, ale poukładane - nauczony, by szanować zwierzęta.
A przytulasa nie szukamy - raczej przyjaciela i towarzysza. A jak wiemy, przyjaciele swoje odmienne zdanie też mają :)
Dzięki!
@Halba @matra Oto Oskar. Pamiętam jak w psim parku siedziałam z właścicielką Oskara na ławce i jak westchnęła po tym jak moje bernole przybiegały co jakiś czas sprawdzić czy pańcia jest i się zameldować a ją olewał całkowicie pomimo nawoływań"gdybym wcześniej wiedziała że kota kupuję..." XD

Takie rasy trzeba lubić być pewnym. Dla mnie pierworniaki to jest abolutny koniec listy.
Pobierz
źródło: comment_kHYgrAfDv5zXNKpP9lDVDhhGVD5O41FZ.jpg
@matra lenek <3 ja jestem psiara na 200%. Jak chcę psa to ma być pies a nie kot co wygląda jak pies.
Są cholery. Oskar tak męczył bernole i skakał jak piłka dookoła że same nie wiedziały jak z nim postąpić. Unikały go.
A na wystawach przy akitach wieczne walki i powarkiwania oraz atmosfera napięta jak guma w majtkach. Gdyby nie to że to są takie małe pierdy (w przeciwieństwie do akit)
Oskar tak męczył bernole i skakał jak piłka dookoła że same nie wiedziały jak z nim postąpić.


@nama: a to jak Lenucha, ona każdego psa zajedzie xD

@matra nie wystawiamy się jeszcze, wracamy do gry wiosna/lato ale bardziej lato. Ja niestety życia nie mam póki co a w lutym mam sesje :/ chyba ze Wasza grupa będzie w niedzielę to jakąś miałam mieć wolną. Chętnie bym wpadła pokibicowac a potem może wspólny spacer, mogłabym podjechać po berny ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Halba: Dziewczyny Ci wszystko chyba już wyjaśniły, nie ma się co powtarzać - od siebie tylko dodam, że jeżeli wybieracie się na szkolenie do Wesołej Łapki, to szkolony będziesz przede wszystkim Ty, nie Twój pies - i bardzo dobrze, i tak być powinno :-) Co nie zmienia faktu, że psy ras pierwotnych są bardzo specyficzne i trudne w szkoleniu.
Sprawdź sobie na stronie ZKWP czy w Twojej okolicy nie jest planowana
@nama: tzn ja Leny nie wystawiam, tylko chcemy wpaść popatrzeć, dla naszej rozrywki i jej wrażeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale niestety - sobota.

@Halba: a tak nieco poza tematem - jakie cechy ma dla Ciebie pies idealny?
@nama: dlatego mówię, że jak ZK pozwoli. Dzwoniłam tam i kobieta powiedziała, że do tej pory pozwalali na wejście psom nie wystawianym na zasadzie doczepki, jeśli hodowca nie miał co zrobić z psem.