Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirki i Mirabelki :)

..............................................................................................................................

Dzisiejszy wpis poświęcę ponownie zdrapce "500 000 w Banku". Najważniejsza informacja to taka, że... mapa kolektur jest już prawie całkowicie uzupełniona! Brakuje jedynie oddziału Kielce który jest najgorszym oddziałem z jakim kiedykolwiek musiałem się kontaktować. Soczysty #beniz Wam w oko drogie Lotto #kielce :)

Mapa dla oddziałów jest dostępna tutaj:
https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl∣=1-r0sFtP6uDy1jA3bCQWlwe5R4U6tMeR0≪=51.67807330489367%2C18.736004699999967&z=7

Jeżeli odwiedzicie kolektury w miejscu z mapy dla "500 000 w Banku" to dajcie znać to usunę je z niej żeby inni nie odwiedzali miejsc po Was :)

Najbardziej aktualne dane (z 10 i 11 stycznia) dotyczą oddziałów:
- #koszalin - #bialystok - #poznan - #katowice - #rzeszow - #lodz - #wroclaw - #warszawa [tylko miasto stołeczne!]

Reszta oddziałów posiada dane z zeszłego tygodnia. Jeżeli ktoś z Was zgłosi mi, że "słuchaj @Nutaharion te dane z oddziału XYZ są bardzo nieaktualne" to postaram się uzyskać nowe. Po prostu dajcie znać, że potrzebujecie zaktualizowanych danych :)

Do zakończenia sprzedaży zdrapki "500 000 w Banku" pozostało tylko 6 dni, konkretną datą zakończenia sprzedaży będzie 17 stycznia 2018 roku (17 stycznia będzie jeszcze możliwość zakupu!). Pisałem wiele razy, że na tę chwilę jest to najlepsza możliwa zdrapka do zakupu. Po ostatnich tygodniach sytuacja wygląda oczywiście jeszcze lepiej. Nadal żadna z dwóch dostępnych głównych nagród nie została wydrapana i jest to jedyna zdrapka w której statystycznie wychodzimy na "+" przy kupieniu wszystkich zdrapek!

Bardziej dokładnie dlaczego ta zdrapka jest aż tak ciekawa:
Lotto przewidziało 2 nagrody główne. Każda to 500 000 zł. Do dnia dzisiejszego (11 stycznia) żadna z tych nagród nie została wydrapana pomimo tego, że wyprzedało się już ponad 96% nakładu! Z początkowych 4 000 000 losów w sprzedaży pozostało jedynie około 110 000. Oznacza to, że nasze szanse na nagrodę główną przy zakupie jednego losu wynoszą 0,0018%!

A teraz jeszcze kilka ciekawostek:
- Początkowo na wygrane w tej zdrapce przeznaczono 23 960 000 zł. Obecna pozostała pula wynosi 2 076 840 zł. Oznacza to że pozostała kwota stanowi niecałe 9% całościowej puli przeznaczonej na wygrane!
- Z pozostałej puli aż 1 000 000 zł to kwota przeznaczona na wypłatę nagród głównych! Oznacza to, że 48% tego co zostało na wypłaty to kwota przeznaczona na wypłatę dwóch najwyższych nagród. Przy obecnym tempie sprzedaży po weekendzie należy się spodziewać sytuacji w której ponad połowa puli na wygrane zostanie przypisana do dwóch nagród głównych!
- Wg danych na podstawie nagród IV stopnia szacuje się pozostały nakład losów na 110 000 sztuk. oznacza to, że koszt ich zakupu to 1 100 000 zł. Statystyka dla tego przypadku mówi o wygranej w kwocie 1 527 200, już po odjęciu podatków! Co w tym wypadku pokazuje, że wykupując wszystkie pozostałe losy wychodzimy 427 200 zł na "+"! Jest to jedyna taka zdrapka obecnie dostępna w sprzedaży.

Uwagi:
- Możliwe, że wygrywające zdrapki zostały wyrzucone do kosza przez jakiegoś nieuważnego drapacza. Jest to jednak mało prawdopodobne gdyż w tych zdrapkach Totalizator Sportowy zdecydował się najprawdopodobniej na umieszczenie nagród głównych pod symbolami sejfu. Patrząc na główne wygrane w siostrzanej zdrapce"250 000 w Banku" i nagrody niższych stopni (np. 20 000 oraz 1 000 zł) wydaje się być trudnym do wyrzucenia losu z jawnym podaniem symbolu na polu wygrywających liczb. Dlatego uważam, że wygrywające zdrapki dalej gdzieś leżą. Może to jest jakaś stacja paliw, może jakaś Żabka czy Fresz albo też po prostu jakaś normalna kolektura Lotto w środku miasta. Tego nie wiemy, ale jeżeli macie ochotę na podrapanie czegoś to na pewno powinno być to "500 000 w Banku".
- Zdrapka staje się być trudno dostępna i można odwiedzić nawet 10 czy 30 kolektur i w żadnej nie kupić nawet jednej sztuki. Tutaj należy być wytrwałym (jeżeli mieszka się w oddziale Kielce), lub skorzystać z mapy oddziałów do której link dałem wyżej.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że aktualizowany ranking zdrapkowy dostępny jest dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_paRubdWeXEG3FkXyZe9aUvYBCsjLNrio.jpg

Pobierz
  • 109
@Nutaharion: Kraków, skotnicka 78 - jak powiedział klasyk szoda kur## strzepić ryja, straciłem ponad godzine i hajs na paliwo, zdrapek nie ma, Piłsudzkiego nie ma, Pachońskiego - wykupiłem we wtorek wszystkie 19 sztuk (-90zł byłem), Ojcowska 80 - kolo na forum lotto mowil ze wykupil wszystko, to samo tyczy się Jagiełły

Od kogo masz listę "aktualną" z Krakowa?
  • 1
@paskur Kraków jest od jednego z pracowników oddziału. Jutro go pomęcze raz jeszcze o coś aktualnego. Należy jednak mieć na uwadze, że sporo winy leży też po stronie kolektora.
Sprzedaż bez nabijania na terminal jest zjawiskiem częstym i punkt będzie na mapie pomimo tego że zdrapek już nie ma.
Oczywiście kolektorzy nie oszukują na VAT :p po prostu wystarczy otworzyć paczkę, aktywować ją w terminalu i już można sprzedawać od ręki a
ok, czyli to ta sama lista z którą błądziłem po Krakowie, na 99% zdrapek już w tym mieście nie ma, chyba, że jakaś kolektura trzyma wygraną z 500k, ale nie ma jej na liście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
udało mi się dorwać ostatnio kolejne 5 zdrapek, każda pusta ¯_(ツ)_/¯


@misiek432: kupowanie końcówek ma właśnie takie minusy, że można nieźle wtopić bo ktoś miał szczęście do pełnych losów. Szkoda i mam nadzieję, że następnym razem będziesz miał zdecydowanie więcej szczęścia.

widze, że w mojej miejscowości jest 16 dostępnych :) dobrym pomysłem jest wykupienie wszystkich? :P


@Powuyo: ja bym tak zrobił, ale możliwe, że nie ma tam jakiejś większej nagrody,
@Prokurator_Bluewaffles: wolę jednak narzekać, że mają mnie w dupie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jak mają jej tak dużo to by chociaż odpowiedzieli i podali np. listę 100 punktów z największą ilością. Ignorancja jest bardzo niewłaściwa. Może gdyby byli bardziej komunikatywni to by im więcej schodziło i by mieli lepsze wyniki sprzedażowa ;-)