Wpis z mikrobloga

Doradźcie mi. Nie wiem czy kupić nowego MacBooka Air czy innego ultrabooka na windowsie. Niedawno przesiadłem się z androida na iPhona 7 Plus i jestem zadowolony. Przy laptopie mam obawy z przesiadką. W codziennym użytkowaniu nie przeszkadza wam niska rozdzielczość maka i mała wielkość matrycy? Czy MacBooka Air można jakoś podłączyć do tv? Jakie są wasze wrażenia z przesiadki na OS X i czy air jest wart wydania 3,8 k zł? #osx #macbook #apple
  • 21
Ja wychodzę z założenia że komputer to ma być PC. Niemniej jeśli używaszz ostro Spotify czy innych podobnych apek na iPhone i chcesz szybko je zsynchronizować z komputerem wybierz Maca. Jeśli nie i chcialbyś nie tyle bezproblemowo co mając milion roznych programów podłączyć pc do tv czy coś to zostaje pc.
@Emdowu: mała rozdzielczość? na 13,3"? a po co więcej jak to by tylko przeszkadzało? w lapkach z Windows ładują nawet UHD i co z tego jak trzeba skalować bo nic nie widać.

Air jest obecnie i jeszcze pewnie długo będzie najlepszą opcją od Apple - niska cena jak na Apple, spoko podzespoły no i świetny design. Matryce są bardzo fajne, do tego świetny system. Mając iPhone głupotą jest nie mieć maca
@Emdowu wszystko zależy od tego do czego używasz komputera. Jeśli są to podstawowe operacje jak przeglądarka, poczta, spotify, office, to MBA w zupełności do tego wystarcza. Wiem co mówię, bo używam swojego MBA już od ponad 5 lat, zmieniłem w nim jedynie baterię i nie odczuwam zupełnie potrzeby wymiany komputera. Tak jak swobodnie mógłbym przesiąść się z iPhone'a na jakiegoś flagowca z Androidem, tak nie wyobrażam sobie przesiadki na laptop z windowsem.
@Emdowu: @Multigatawny: @komuher: @Singularity00: mam iPhone 7, Macbook Air i Apple Watch. Poza tym, że mogę odblokować komputer bez hasła gdy mam na ręku AW to praktycznie w ogóle nie korzystam z "integracji". To jest taki mit, że tego potrzebujesz + filmiki z prezentacji Appla jak to np. sobie kopiujesz coś w telefonie i masz na kompie (no może raz na pare miesięcy się przyda ;)
Spotify? Spotify
@Emdowu: w 2018 roku zdecydowanie nie warto brać MBA. Strata pieniędzy. Dobieraj do PRO, albo kup windowsa. Chcesz wydać pieniądze to zrób to dobrze. Konstrukcja MBA ma już kilka lat i to widać.
@nolnejm: a mnie to denerwuje, bo dzwoni w dwóch miejscach, na kompie cie gorzej słychać (chyba gorzej niż głośnik w telefonie) - a jak odbiorę na telefonie to ciągle "dzwoni" na kompie przez parę sekund. No i mało smsów wysyłam ;)
@pasio9: ja często używam tej funkcjonalności przy odbieraniu smsów z hasłem do przelewu z banku. Nie trzeba wstawać i szukać telefonu tylko paroma ruchami masz hasło w schowku. Jakość rozmów przez głośnik nie jest może najwyższych lotów, ale jak już podepniesz słuchawki z mikrofonem to zupełnie co innego. Wiadomo, nie każdy z korzysta z danej funkcjonalności - mi ta opór pasuje.
@Emdowu: aaale, zapomniałem o zdecydowanie największej zalecie - gładzik! teraz go rzadziej używam (myszka), ale nie ma żadnego porównania do laptopów z Windowsem (przynajmniej tych które testowałem)
  • 0
@nolnejm: Czyli wolałbyś dołożyć 2k zł do MBP 13”? Czy mbp różni się czymś bardzo od mba oprócz ekranu i procesora? Aż mnie zabolało jak zobaczyłem jego cenę - 5,5k.
@Emdowu: to już musisz zerknąć do specek obu komputerów, nie analizowałem tego tak dokładnie. Natomiast nie bez powodu zrezygnowali z rozwijania MBA. Obecnie różnica w mobilności obu komputerów jest znikoma. Wystarczy spojrzeć na wagę - MBP cięższy jedynie o 2 deko - kiedy jeszcze parę lat temu ważył o jakieś 50% więcej.
Tak jak mówię, wszystko zależy od tego do czego używasz komputera. Jeśli tylko do poczty, www i office'a, to
a co jest w OSX lepsze?


@pasio9: jak dla mnie to największą zaletą jest to, że nie trzeba co pół roku robić formata, żeby system jakoś działał, OSX nie zżera też miejsca na dysku bez końca, po kilku latach komputer działa tak jak działał na początku, przy windowsie komputer po kilku latach nawet ze świeżą instalką jest z jakiegoś powodu mocno spowolniony.
Dodatkowo dochodzą kwestie dużo wygodniejszego zarządzania pulpitami, współpracy z
@pasio9: a jak długo masz maca i jak często używasz ? Bo ja tez nie byłem przekonany, bo system nowy, stary pies musi się nowych sztuczek uczyć itp, pierwszy Air, którego kupiłem, żeby się nauczyć pisać appki ale nie miałem czasu z rok przeleżał uruchamiany z raz na miesiąc na chwilę neta ale pewnego dnia w moim Dellu d820 padła grafika, musiałem oddać na reballing i został mi w domu tylko
@DzonyNajedzony: używam codziennie przez kilka godzin od 3 lat. Dell z tego co widzę jest mega gruby, ciężki i plastikowy to nie dziwie się ze nie chciałeś wracac ;) ja porównuje do nowych ultrabookow z windowsem podobnie wykonanych do MacBook Air