Wpis z mikrobloga

@Adriian321: za skijumping.pl Znany czeski ośrodek skoków narciarskich w Harrachovie zaczyna się rozpadać i grozi mu zamknięcie ze względów bezpieczeństwa. Największa skocznia narciarska w Czechach, mamuci obiekt Certak (HS205), na którym w przeszłości padały rekordy świata, jest zamknięty od blisko trzech lat. Bardzo możliwe, że już nigdy nie odbędą się na nim żadne zawody.
@Adriian321: Gdzieś widziałem pogłoskę (bez źródła), że Certaka chcą wyburzyć i postawić na tym terenie apartamentowce.

Co do samej skoczni - marne szansę na modernizację. Obiekt jest w fatalnym stanie, w żaden sposób niezabezpieczony, można w zasadzie wejść gdziekolwiek się chce. Byłem tam w maju 2017 i nie wyglądało to dobrze i przypuszczam, że od tego czasu nic się nie zmieniło.

@maximmo: masz może jakieś źródło o tym osiedlu?
@tyrytyty: Akurat sytuację w Ironwood śledzę w miarę na bieżąco i mając na uwadze, że do Ironwood "zaraz wrócą skoki" powtarzane od kilku lat wolę podejść do tego z chłodną głową.

Poza tym znając tendencje FISu do betonowania kalendarza i raczej niszczenia skoków w krajach spoza wielkiej szóstki, doprowadzenie przez Amerykanów skoczni do ładu wcale nie oznacza tego, że będzie się tam coś działo (poza lokalnymi zawodami).

Oczywiście jest też, tak
@Adriian321: no i prawidłowo, co to w ogóle za pomysł, żeby utrzymywać skocznię, na której odbywałby się (czy raczej byłby zaplanowany) jeden weekend zawodów raz na dwa-trzy lata? Ja bym to w ogóle rozebrał i co się jeszcze nadaje do użytku zamontował na mniejszych skoczniach, a resztę wywalić.