Wpis z mikrobloga

Miałem o tym zrobić wpis już jakiś czas temu, ale nie było czasu.
Po kupnie nowego samochodu (Nissan Patrol V6 5.6L 400HP) postanowiłem go sprawdzić na pustyni (mam tez Pajero, którego już na pustyni katowałem, więc jakieś doświadczenie mam). Niestety przez mój błąd prawie skończyło się fikołkiem i auto nadawałoby sie na złom (kilkaset tysięcy w plecy, bo jak się okazało nie miałem ubezpieczenie na offroad). Na szczęście przez to, że byłem ze zgraną grupą "offroaderów" udało sie nie dopuścić do obrotu poprzez zastosowanie przeciwwagi, na którą składali się najwięksi faceci z naszej grupy. Pomogły też systemy w aucie, ale nie wiadomo jakby sie to skończyło bez przeciwwagi. Na zdjęciach nie do końca widać pod jak dużym kątem znajdował się samochód, ale możecie sobie to wyobrazić patrząc na oponę, która została przecięta przez błotnik. Auto było również asekurowane przez wranglera i land cruisera, jeden samochód to za mało ze względu na wagę. Dzięki asekuracji udało mi sie zjechać bezpiecznie na dół (liny były właśnie po to, nie żeby mnie wyciągnąć)
Przy okazji chwalę się, bo kiedyś wrzuciłem tylko nocne zdjęcie z boku, tutaj widać trochę więcej.

Zdjęcia w komentarzach

#offroad #dubaj #4x4 #nissan #motoryzacja #chwalesie
Pobierz blinxdxb - Miałem o tym zrobić wpis już jakiś czas temu, ale nie było czasu. 
Po kup...
źródło: comment_YYEdQsPLv3MhFn8bwgXb5S2H3CVR8eHP.jpg
  • 39
@ScaRRyMaN nie mam problemu z zakopywaniem. Blokada dyfa i jazda. Wyjechałem nawet wtedy, kiedy zakopalem się po błotnik
Ja za błotem nie przepadam, ale wiem, że może być fajne :)
@ScaRRyMaN oj wklei wklei, jak masz za mało torque to jesteś w dupie. Ostatnio znajomi kilka godzin Durango kopali. Możesz też zawinąć na wydmie :) po prostu miałem farta do tej pory. Jak pierwszy raz wyjechałem Pajero to zakopalem się po 5 minutach, ale blokada dyfow i LO 4x4 dała radę. Nie wszystkie auta to mają jednak, nawet wrangler nie ma.
@bigger jeździ się najlepiej jak do tej pory. Przed kupnem zastanawiałem się nad Land Cruiserem, ale odrzuciło mnie zacofanie technologiczne, f150 raptor i expedition. Z tych wszystkich patrol prowadzi się najlepiej i jest najlepiej wyposażony. Toyota zrobiła błąd, że dalej brnie w klasykę. Dzisiaj Nissan Patrol jest najlepiej sprzedającym się autem w ZEA, a jednocześnie jest to największy rynek zbytu dla nissana jeśli chodzi o ten model. Tak jak pisałem wyżej mam
@blinxdxb:

Pomogły też systemy w aucie


Możesz coś więcej o tym napisać?

Tą oponę nieźle pokiereszowało, z blachą nic się nie stało?
I jak z lakierem w tamtejszym klimacie?
@blinxdxb: Z czystej ciekawości - jest tam jakieś prawo, które reguluje jazdę samochodami po pustyni? xD Interesują ich tam w ogóle takie pierdoły jak "ochrona środowiska" czy można rozjeżdżać pustynie wzdłuż i wszerz bez problemów? :P