Wpis z mikrobloga

@miszo_balkan: co? Jak nie musi się zapisywać? Ostatnio pomagałam zmieniać przychodnie osobie z rodziny i wiem jak wyglada procedura. Do przychodni trzeba się zapisac, a do lekarza to zależy, jeśli będzie miał wolne to może przyjąć od ręki, ale to się raczej rzadko zdarza. Jeśli jesteś już zapisana do przychodni, to możesz umówić się na późniejszy termin. Jeśli nie jesteś zapisana do przychodni, to Cię nie zapiszą. Zwolnienia lekarskie można wystawiać
@ODDITY: dzięki, nie jestem zapisana do żadnej przychodni - myślałam, żeby pójść z samego rana, zapisać się do przychodni i od razu do lekarza. Nie wiedziałam, że da się wystawić zwolnienie na dwa dni wstecz. Dzięki.
@miszo_balkan: ale Ty mówisz o stanie zagrożenia zycia, to co innego. Załatwiałam to samo niecałe 2 miesiące temu, wiec jestem zorientowana, wątpię żeby coś się zmieniło. @Bellie: tak możesz zrobić, ale jak zadzwonisz się zapisac do lekarza, a nie jesteś zapisana do przychodzi, to Cię nie zapiszą do lekarza. Najpierw wniosek i dokumentacja, a następnie umówienie wizyty u lekarza.
ale Ty mówisz o stanie zagrożenia zycia


@ODDITY: Nie, cytuję z linka:

JEŚLI NASZEMU ZDROWIU I ŻYCIU NIE GROZI NIEBEZPIECZEŃSTWO

realizujący świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej, zobowiązany jest udzielać świadczeń pacjentom nieznajdującym się na jego liście świadczeniobiorców (...) w przypadkach uzasadnionych względami medycznymi, w szczególności w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

Załatwiałam to samo niecałe 2 miesiące temu, wiec jestem zorientowana, wątpię żeby coś się zmieniło.


Załatwiałem to samo, tylko po drugiej
@miszo_balkan: to może lepiej edukacjcie swoich pracowników, bo w 6-8 miejscach powiedziano mi dokładnie to samo xD wiec i tak trzeba się najpierw zapisac do przychodni, nawet jeśli odgórnie jest ustalone inaczej xD NFZ, to powinno zostać już dawno zniesione i sprywatyzowane. Ciągnie tylko pieniądze, a zysków dla mnie pacjenta, żadnych. Czekanie 2 miesiące w kolejce na badanie za które i tak muszę zapłacić xddd