Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu... albo chociaż strony, gdzie można podać parametry i pokaże Ci modele spełniające wymogi. Tak, innej niż #kimovil, bo tam nie umiem zawęzić wyników do konkretnej lub wyższej wersji BT, z cenami też nie bardzo (np #letv le pro 3) w dodatku przy modelach, które mają wiele wersji (Siema #xiaomi 6 telefonów o tej samej nazwie z różnymi dopiskami, 3 różne SoC w tym. Do tego dodatkowo z 15 innych modeli różniących się dodatkową literką w nazwie) się parametry mieszają - niby NFC ma, ale w modelu X, cenę pokazuje modelu Y, a opis jest od modelu Z.

Co bym chciał:
NFC - niestety, w dodatku w pełni działające ( #androidpay i inne bankowe aplikacje)
#lte #b20
Snapdragona
60.000+ punktów w Antutu (obecnie mam #ulefone power z 35.000, na moje wymagania wystarcza... jednak nowsze Androidy pewnie mają większy narzut, więc powiedzmy tyle jest potrzebne do moich pierdół).
Android 7 wzwyż. 8 preferowane. Zmieniam telefon raz na 6 lat, nie chcę teraz kupować czegoś z 6 i potem się bujać "Ta aplikacja nie jest kompatybilna". Może być customowy - pod warunkiem, że wszystko tam działa (i nie mam wyboru pomiędzy tutaj działa WiFi, a w tamtym działa aparat) ani nie morduje baterii.
BT 4.2 LE+ (4.2 LE to już standard na obecną chwilę, życie bez tego bywa ciężkie).
QC - tak, niech jakiekolwiek ma.
1200 PLN/400 USD - więcej nie chcę w kieszeni nosić.

Co mnie rybka:
Aparat - może być "słaby". Zdjęcia robię raz na przysłowiowy ruski rok, a z przedniego aparatu skorzystałem raz w życiu. Jak da się pstryknąć fotkę, na której pies wygląda inaczej niż kot to mi wystarcza.
Ekran/wielkość - może być 5", może być 5.5, może być 6.77 i jakieś chore proporcje.
Dual SIM

Tak zwane #chinskiecuda miło widziane - pod warunkiem, że ktoś ma do tego wyczyszczony ROM. Może być #allegro może być #banggood #ibuygou #gearbest czy nawet od biedy #aliexpress. Tak, wiem z czym to się wiąże i jak to działa ;)

Jak masz (widziałeś, słyszałeś) coś o takiego to daj znać - przejrzę sobie Internety dokładniej pod konkretne modele, teraz to szukanie igły w stogu siana.

#telefon #android #telefony #smartfon
  • 28
nowsze Androidy pewnie mają większy narzut


@JabLuszko: roznica miedzy android 5 i 7 jest znikoma, moze odpusc w antutu do 40.000 to pokaze ci telefony na mediateku *50 i *50T.

niestety chinskie gowna nie maja NFC bo w chinach NFC sie po prostu nie uzywa. podobnie B20.
Lenovo P2

@Matpiotr: System operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow

ZTE Axon 7.

@Pawko_: Sprawdzę, obiło mi się to o uszy. Żadnych problemów z tym nie miałeś/masz?

przeoczyłeś ilość ramu

@bobiko: Nie sadzę, żeby jakikolwiek z telefonów z tymi wymaganiami miał mniej niż 3GB. Teraz mam 3 GB na 6.0 i spokojnie daje radę. A mgsm.pl szukajka to badziew - nie da się wybrać częstotliwości LTE, jak wybierzesz BT 4.2 LE
@themati91: zerknąłem na kilka stron i nie widzę B20 w tym modelu. Nie widzę go w dystrybucji w Polsce, jakoby była jakaś dodatkowa wersja International/Global/cholerawiecotamxiaomijeszczewymyśli. Jesteś pewny, że to B20 ma?
@JabLuszko aa co do B20 to nie jestem pewien. Ale nie wiem czy to taki plus mieć B20, kolega ma to w Huawei Nova i strasznie narzeka. Mamy obaj sieć Orange i w tym samym miejscu ja mam prędkość LTE 20Mb a on przez to że przełącza mu na 800mhz ma tylko 5Mb
@JabLuszko: Przez chwilę miałem to w ręku i pozytywnie wspominam. Telefon ma bardzo dobre podzespoły, a głośniki i ekran wprawiają w osłupienie. Wiekszych problemów nie zauważyłem, może nim być bateria, która przy amoledzie i rozdzielczości 2K raczej długo nie potrzyma. Nie wiem jak z awaryjnością.