Wpis z mikrobloga

Zrodziła mi się w głowie pewna chora fantazja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wie ktoś może, czy da się na jednym wielkim monitorze ustawić 2 stałe obszary robocze? Chodzi mi o wyświetlanie na jednym ekranie dwóch pulpitów windowsowych, tak aby Windows traktował oba obszary jako niezależne monitory. Linux w tym przypadku nie wchodzi w rachubę – #pracabaza zmusza mnie do korzystania z Windowsa.
Tak sobie kombinowałem, czy przypadkiem na poziomie sterowników do grafiki nie ma takich opcji (Radeon), ale jeszcze nie trafiłem na taki wynalazek. Doświadczenie uczy mnie jednak, że jeśli ja na coś wpadłem, to już na pewno jest to gdzieś przez kogoś wymyślone :D

#monitory #programista15k #komputery #windows10 #choremysli
  • 4
  • Odpowiedz
@budyn: Dziękuję uprzejmie.
Z tego co widzę https://www.displayfusion.com/ spełnia powyższe założenia. 100 zł za licencję nie zachęca, ale nie wykluczałbym zakupu.
Teraz spróbuję doprecyzować moje pytanie – czy ktoś z Was korzystał z takiej konfiguracji i może polecić jakieś rozwiązanie? Nie ukrywam, najlepiej niskokosztowe;) #cebula
Jak wrażenia przy pracy z multitasking?
  • Odpowiedz
@beret121: No właśnie chcę oba widoczne w tym samym momencie. Chciałbym na jednym dużym monitorze zasymulować pracę na dwóch. Np. maksymalizując okno chcę, aby zajmowało ono jeden obszar roboczy. W pewnym stopniu załatwiają to skróty Windows + strzałka. Tylko więcej klikania i łatwiej o bajzel.
  • Odpowiedz