Wpis z mikrobloga

A co jeśli inne pozaziemskie cywilizacje istniały ale wyginęły i dlatego nie możemy nikogo spotkać, ani usłyszeć?
No bo spójrzcie, nasz gatunek istnieje niecałe 200tyś lat, z czego dopiero od kilkudziesięciu lat latamy w kosmos i mając na myśli kosmos mówię tu o orbicie okołoziemskiej. W ciągu 14 miliardów lat mogło narodzić się i wymrzeć zyliard cywilizacji na pierdyliardzie planet w biliardzie galaktyk.
#kosmos #ufo
  • 14
A co jeśli inne pozaziemskie cywilizacje istniały ale wyginęły i dlatego nie możemy nikogo spotkać, ani usłyszeć?

@Gvizdec: ta mapa pokazuje czemu nie możemy usłyszeć. Kropka jest dwa razy większa niż faktyczna odległość na jaką dotarły fale z ziemi. Nawet jeśli jakaś cywilizacja jest na tyle stara w naszej galaktyce, że sygnał mógł do nas już dotrzeć to i tak jest tak słaby, że możemy go przegapić w szumie kosmicznym.

Ponadto
TenebrosuS - A co jeśli inne pozaziemskie cywilizacje istniały ale wyginęły i dlatego...

źródło: comment_cLbYfS7dBTgLdjyr44zCIfSGj8OvO2nt.jpg

Pobierz
@Namarin: cóż, to też jest jedna z opcji. Tylko gdyby taka istniała to powinniśmiy odbierać jakieś sygnały, echa ich istnienia
A mnie intryguje myśl, że być może wy tym momencie jesteśmy sami we wszechświecie, ale jeszcze milion lat temu była cywilizacja znacznie bardziej zaawansowana od naszej i wymarła
Tylko gdyby taka istniała to powinniśmiy odbierać jakieś sygnały, echa ich istnienia


@Gvizdec: a może odbieramy tylko ktoś skrzętnie ten fakt przed opinią publiczną ukrywa :) ?

zacytuję klasyka.

Uważać że jest się samemu w całym niezbadanym wszechświecie jest oznaką snobizmu i byciem samolubnym.
@Namarin: takie gadanie w stylu, że ktoś ukrywa zawsze przywodzi mi na myśl teksty płaskoziemców twierdzących, że prawda jest ukrywana xD
Nie oszukujmy się obcy jeśli chcą, to mogą nas podglądać z daleka, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu całą naszą kulturę, historię i wiedzę streamujemy w kosmos. Nie mają też żadnego interesu w układaniu się z wybranymi rządami państw, czy organizacji. Wilk nie pyta owcy, czy chce pójść na układ (
takie gadanie w stylu, że ktoś ukrywa zawsze przywodzi mi na myśl teksty płaskoziemców twierdzących, że prawda jest ukrywana xD


@Gvizdec: Bardziej miałem na myśli samych obcych ukrywających fakt swojego istnienia przed nami niż rząd. Bo jeśli są te 1000 lat do przodu jeśli chodzi o rozwój technologiczny, posiadają te wszystkie dyski które skaczą w czasie i przestrzeni z prędkością tachyonu, to żaden dla nich byłby to problem by wszelki sygnały
@Namarin to racja, dlatego też napisałem że mogliby obserwować nas z ukrycia.
Natomiast jeśli nas obserwują to nie mają złych zamiarów inaczej by nas zgladzili, a nie pozwalali się rozwijać. Chyba, że w jakiś sposób wpływają na politykę światową by regulować postęp technologiczny wedle własnego upodobania.