Wpis z mikrobloga

@Arytmetyk: ponoc z wysprzeglikiem w #!$%@? roboty, bo ze "pol auta trzeba rozbierac", kwestia czy faktycznie w tym aucie nie ma linki ? skoro jst pompa to rozumiem że to dziala jako hydraulika ale musi byc jakis przwod z ciecza chyba nie ?
@turtelian no jest, ale to jest taki sam jak hamulcowy przewód, takie rzeczy nie pękają. Nie wiem jak to jest w Clio. W carismie zrobiłem to sam bez pomocy mechanika w 6 godzin bo mechanik ze mnie żadny. Poczytaj fora marki a nie wypok pe el.
@turtelian: Tak. U mnie cieczą jest płyn hamulcowy (nawet z tego samego zbiornika). Wysprzęglik jest przy samym sprzęgle więc faktycznie jest sporo roboty, za to padnięta pompa w Volvo wymaga rozebrania deski rozdzielczej ;)
@turtelian: Możliwe, teraz części są słabej jakości a też nie wiadomo co mechanik wsadził, trzeba by zobaczyć czy cieknie płyn hamulcowy na łączeniu silnika ze skrzynią, ale pewnie ciężko bo jest osłona, pompkę idzie podejrzeć w środku auta czy czasami się z niej nie leje, trzeba by zobaczyć czy jest jakiś wyciek pod maską przy skrzyni bo różne rzeczy mogą być, mógł się przewód przetrzeć, uszczelka przewodu który dochodzi do wysprzęglika,
@turtelian: era sprzegiel na linkach skonczyla sie w latach 80-90 ubieglego wieku. Wysprzeglik hydrauliczny to jest standard od dawna (chociaz linke pewnie mozna gdzies jeszcze spotkac, ale to raczej pojedyncze przypadki).