Wpis z mikrobloga

Wymieniłem w Anecie płytkę na RAMPS 1.4 z driverami DRV8825. Wszystko pięknie, wrzuciłem najnowszego Marlina i przyszło do testów. Problem mam taki, że gdy próbuję poruszać silnikami X/Y to lekko się przemieszczają ale generalnie pozostają w miejscu. W przypadku Z to robią tylko lekki klik i dalej nie idą. Kwestia firmware czy źle podłączone kabelki ? Wpiąłem je na red/blue green/black. Ma ktoś może jakiegoś sprawdzonego softa do wgrania żeby zobaczyć czy to nie kwestia ustawień ?
#aneta8 #drukarki3d
  • 4
@Hesper: Hmm, nie używałem tej płyty, ale nie ma tam regulacji prądu na silnikach? Możesz pomierzyć? Może po prostu za mało prądu daje.
EDIT: a dobra, na driverach masz potencjometry do sterowania max. prądem przecież xD
W każdym razie zmierz prąd.
@Hesper sprawdz czy kabelki na pewno dobrze stykaja. Ja w zestawie od Charliego mialem nie do konca wcisniete dwa kabelki we wtyczce i podobny efekt byl na jednym silniku.
Problem był w kabelkach. Okazuje się że silniki korzystają z zupełnie innego ustawienia. Nie spotkałem się jeszcze z taki i stąd ten błąd. Dzięki za podpowiedzi.