Wpis z mikrobloga

@WykoplayerSsie: Stare gierki. Kiedyś np był ogromny problem z uruchomieniem klasycznych Falloutów pod windows 7. Lata temu napisałem nawet poradnik na forum trzynastego schronu jak to zrobić:
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=5262.0

Ogólnie gry z 8 bitową a czasami 16 bitową paletą miewają problemy, niektóre wymagają specyficznych ustawień, inne jakiś dziwnych trybów graficznych. Z takich przykładów jeszcze u znajomego np Icewind Dale II z extra klasyki na fullscrenie jest kompletnie niegrywalny (5-6 FPSów) pod windows
@foxbond: @randomowy_wykopek: Nie mogę znaleźć nic oprócz jakiegoś scamu, a jestem pewien, że nawet na wykopie ją widziałem. Możliwe, że lista ta dotyczyła po prostu gier z wbudowanym DRM-em, który miał nie działać pod windows 10.

A tak po za tym zamiast reactOS, który w zasadzie chyba opiera się na wine, masz wine na windowsa i Windows FLP (bardzo okrojony XP z niskimi wymaganiami - oficjalny od M$)
@Kryspin013: Specjalnie szukać nie musisz, tak z ciekawości zapytałem, bo nie miałem problemu z żadną grą - co więcej, na win10 działają stare gry, które pod win7 wymagały różne patche i cracki (m.in. Kozacy: Europejskie boje i AoE2 (z oryginalnej, starej płyty, nie jakieś steamowe gównomastery))
@randomowy_wykopek: Wiem, ale chciałem mocno uprościć komentarz, żeby się nie rozpisywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na win10 działają stare gry, które pod win7 wymagały różne patche i cracki


@foxbond: Też prawda - podejrzewam, że oryginalny fallout (nie z goga) na win10 obecnie nie miałby problemów z kolorami, które miał na win7 (ale nie sprawdzałem). Niestety nie korzystam obecnie z win10 więc z osobistego doświadczenia tylko IWD2