Wpis z mikrobloga

@Migfirefox:
Hej! Jakie polecasz serwisy do trzymania danych? Blackblaze dobrze mi się kojarzy przez testy dysków. Boję się trochę darmowych i niepewnych rozwiązań typu mega.nz, mimo darmowych 50gb. Czytałem też, że keybase.io daje 250gb za darmo, ale tego nie znam zupełnie.
Warto iść w kierunku Blackblaze czy już zmieniłeś i masz coś ciekawszego?
@Migfirefox: Zdecydowanie backup. Boje się, że coś mi zniknie pewnego pięknego dnia - padnie dysk, ransomeware cokolwiek.
Mam backupy na dyskach, ale chce dodatkowo coś po za domem, na wypadek jakby sąsiad mnie zalał/pożar.
Stawiam na bezpieczeństwo przede wszystkim.
Jeszcze nie wiem czy backup całego kompa czy większości rzeczy.
@Migfirefox: Dzięki. A jakie znasz minusy tego rozwiązania?
Widziałem posty z narzekaniem na prędkość transferu, o słabym interfejsie(brak ftp?). Najważniejsze jednak, że chyba nie znalazłem wpisu, że Blackblaze coś skopał typu utrata danych jak na dropboxie, za którą serwis nie odpowiada jak coś się stanie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Keepor: w Backblaze ściągasz program na komputer który skanuje dyski i wysyła wszystko na serwery. Da się włączyć szyfrowanie gdzie pliki już na komputerze przed wysłaniem są szyfrowane. Program sam wywala z kolejki wysyłania foldery typu "windows" czy "program files".