Wpis z mikrobloga

Dlaczego w szeroko pojętym IT zatrudnia się zdalnie hindusów a nie np Polaków ze wschodu Polski? Pytam poważnie, znam masę ludzi którzy są dobrzy w IT a pracują w całkiem innych branzach bo nie każdemu mama kupi mieszkanie w warszawie a przeprowadzka z wiochy do miasta to z wypłaty 5000 (a na start nikt tyle nie ma, raczej koło 3000 i to brutto) zostaje góra 2000 czyli śmieszne pieniądze. Pytam serio. W druga stronę np 2500zl dla polski B to są naprawdę duże pieniądze. Czy nikt na to nie wpadł czy haczyk jest gdzieś indziej?

#programowanie #it
  • 38
@hpiotrekh: 2500 w małym to 500 mieszkanie i 2000 zostaje, czyli odpowiednik 5000 w warszaiwe gdzie 3000 mieszkanie, 2000 zostaje. 2000 to kwota która zostaje na życie po odjeciu kosztów mieszkania. W polsce B za 500 mam duży piętroy dom z wielkim ogrodem.
@pszemczyslaw: kawalerka w warszawie to mniej niz 2k, 2 pokojowe da się znalezc do 2k. sugerujesz ze w lublinie mieszkania za 500zł są w standardzie mieszkan w warszawie po 3k? 10lat temu w rzeszowie za dwupokojowe placilismy kolo 1300-1400
@hpiotrekh: ale ja chce ten sam standard co na wiosce, duży dom z ogrodem lub mieszkanie 100m, ile to kosztuje w warszawie miesięcznie? Nie po to człowiek sie rozwija żeby obniżać sobie standard zycie ;-). Lublin to dla mnie polska A, B to sa małe mieściny wkoło Lublina, ale ja bardziej okolice Białegostoku opisuje.
@pszemczyslaw: Polska B to wiochy pod Włodawą, gdzie 90% młodych wyjechało i nie ma żadnych perspektyw, ale też Lublin, czy Rzeszów, gdzie możesz w IT na luzie wyciągnąć 6-10k po kilku latach na rękę.

Nikt nie będzie robił biura w wiosce, gdzie nie ma ludzi z kwalifikacjami, więc do miast mniejszych niż powiedzmy Rzeszów - nikt nie outsourcuje. No, ok, słyszałem o jednej firmie z filią w Krośnie, ale to raczej
W wawie programista junior dostaje 3-3.5k netto na start. A jak cos taki klepacz z dziury ogarnia to idzie na midla za 5-6k. Jak nie idziesz na start na midla/seniora to nie wynajmujesz kawalerki, tylko pokój. W sumie to jak jestes sam to i na midlu warto siedziesz w pokoju, zawsze tysiak wiecej w kieszeni.
ale ja chce ten sam standard co na wiosce, duży dom z ogrodem lub mieszkanie 100m,


pytaj w małych miejscowociach starszych ludzi. Jak dobrze trafisz to za darmo abys w zime opalał.


@pszemczyslaw: no to zajebisty standard xD Faktycznie nie ma to jak zabawa z wunglem, bo inaczej kaloryfery zamarzają. Nie ma porównania do mieszkania w klitce w centrum miasta, gdzie wyjscie do teatru czy na głupi kebab nie jest 3godzinną
@pszemczyslaw: pracowałem w 4 firmach IT, w 3 była opcja pracy zdalnej, miały filie w wielu miastach, i każda z nich miała biuro. Praca zdalna nie oznacza, że pracujesz 100% czasu z domu. Firma i tak ma biuro, menadżerów, sekretarki, zwykle lokalną serwerownię, administratorów, sprzątaczki. Juniorzy często pracują w biurze, a jak się sprawdzą, to pracują zdalnie jeśli chcą, ale i tak przyjeżdżają raz na tydzień-dwa obgadać różne rzeczy.

W Indiach