Wpis z mikrobloga

350637 - 35 - 33 - 20 = 350549

Rejestracja potwierdzona przez organizatora, więc mogę dodać oficjalne info na temat tego, czym ostatnio żyję i żyć będę przez kolejnych kilka miesiący ;)

North Cape 4000

Start: 28 lipca 2018, Jezioro Garda (Lago di Garda) - Włochy

Meta: Przylądek Północny Nordkapp - Norwegia

Długość trasy: około 4200 km
Formuła: samowystarczalna, istnieje możliwość jazdy w parach

Punkty kontrolne: Praga, Warszawa, Tallinn, Rovaniemi

Strona: http://www.northcape4000.com/en

Trasa ma przebiegać przez 10 państw i będzie przecinać Polskę z południowego zachodu na północny wschód. Zaczniemy u podnóża Włoskich Alp, by dotrzeć na Przylądek Północny, gdzie panuje już surowy podbiegunowy klimat.

Organizator dał informację, że zawodnicy będą z 24 różnych państw.

Tak więc choć obecnie pogoda nie zachęca jeszcze do treningów, to przygotowania już jak najbardziej rozpoczęte. Najważniejsze, czyli aprobata żony - jest :)

Tak więc chętnych zapraszam na trasę, zawsze miło będzie zamienic słówko ;)

Gdy pojawi się już oficjalna trasa, będę przypominał pod tagiem #byczysnarowerze

Będzie przygoda, będzie się działo! :)

#rower #szosa #nc4000 #bikepacking #ultracycling

W tym tygodniu to już 235km!
#rowerowyrownik #ruszkatowice
Pobierz
źródło: comment_Aynd4tompWKnqBrYMCGIo6z92TiKCnKu.jpg
  • 21
@Mortal84 @metaxy

trasę ustala organizator, będzie jednak znana dopiero z początkiem maja.
Dzięki wielkie za chęci, ale... to jest rozgrywane na zasadach "unsupported" więc takie towarzystwo na długim odcinku niestety odpada. Krótsze spotkania na trasie są jednak mile widziane, również przez organizatorów :)

@sargento

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji tak było. Teraz trasa ma być z góry narzucone i taka sama dla wszystkich. Dla mnie na plus.

Na pewno będzie przebiegać przez przełęcz
Pobierz
źródło: comment_PPs9Jd4ioTkH4nfaiFBJcdUO0V8NMf4p.jpg
@Jarython jeśli chodzi o rower, to w sumie nie. Jakieś drobne remonty itp. Muszę na pewno zainwestować w ubrania przeciwdeszczowe, bo w Skandynawii nawet o tej porze potrafi podobno lać codziennie przy niskich temperaturach.
@byczys: @Mortal84: może źle to rozumiem, ale:

You are free to tackle the course on their own or in teams, with people known on the day of departure or with a group of friends.

Co by znaczyło, że nie ma przeciwwskazań do jazdy ze znajomymi, ale to Twój wybór.
@metaxy:
@Mortal84:

Faktycznie wychodzi na to, że nie ma przeciwwskazań. Jednak jak sami wiecie, bo trochę mnie znacie, większość długich tras jeżdżę samotnie i taka jazda mi najbardziej odpowiada.

Podczas MRDP miałem co najmniej dwie sytuacje, gdy jazda z kimś wyraźnie mi przeszkadzała. Szczególne znaczenie ma to przy postępującym zmęczeniu - wtedy zamiast maksymalnie skupić się na możliwie bezpiecznej jeździe w ruchu ulicznym, trzeba jeszcze patrzeć na innych. Było to
Zaproponowałem na forum rowerowym, żeby zaproponować organizatorom odcinek trasy przebiegający przez nasz kraj, który moglibyśmy zaplanować wraz z całą społecznością. Wilk podłapał temat (a doświadczenie ma spore - 100% gmin i dobra znajomość kraju ) skontaktował się z nimi i zaproponował szkic trasy:

https://ridewithgps.com/routes/26857792

Jest to wersja robocza i cały jeszcze nanoszone poprawki na podstawie sugestii innych osób, znających dane tereny. Priorytetem ma być bezpieczeństwo i przejezdność na rowerach szosowych.

Gotowa propozycja