Wpis z mikrobloga

Szczerze pier... to, odpuszczam.

Rozmową z klientem dzisiaj.
Dzwoni tel. Odbieram
Ja : dzień dobry Mirek słucham.
Klinent : Witam proszę pana mam dwie sprawy jedną potrzebujemy zrobić stronę. Coś a'la lokalny serwis informacyjny + forum i serwis ogłoszeniowy wszystko w jednym. Oraz poprawić stronę po poprzednim wykonawcy (jakaś strona firmowa, obrabiarek CNC).
Ja: ok, na wycenę pierwszej opcji oraz opisanie co wchodzi w skład oferty potrzebujemy ze 12h bardzo proszę przesłać na maila szczegóły pierwszej opcji oraz adres strony do poprawy
I pożegnanie, mail może po 20min przyszedł.
Strona do poprawy to jakaś kpina nie wiem co za spec ja robił ale oczywiście na wp i gotowiec robiony na vc poprzedni wykonawcy nie był w stanie dodac tego o co prosił klienta. Wysyłam wycenę i tel. Panie murek ale pan zero więcej napisał. Poprzednie firma mi stronę za 350 PLN zrobił. Nic nie dały tłumaczenie że wszystko autorskie że testy, on chce taniej tak do 2k max i że czuję że chcę go naciągnąć, masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°). Rozmowa się zakończyła. Szczerze mam tego dość. To nie ma sensu. Od dzisiaj będzie robił kursy i je sprzedawał.
#programowanie
#gorzkiezale
  • 12
@ubeusz: Rzucam to poważnie, mam dość. Firmę prowadzę od niecałych 6 lat, zawsze dla klientów byłem ok, zawsze szedłem na rękę, to ktoś nie miał zapłacić całości od razu, ok, na raty może być, to ktoś zapłacił 3k miało być 3,2k bo miał trudną sytuację, ok nie zubożeje, raz nawet klient poprosił mnie, że wyśle mi filmy z wesela (fotograf) na PenDrive-ie autobusem, bo tak będzie najszybciej, a jemu strasznie zależy
@Nicescroll: mniej więcej Cię rozumiem, bo mam dość podobne podejście do takich spraw i kiedy zauważyłem czym to skutkuje przy pracy z ludźmi to sobie powiedziałem, że własnej firmy nigdy prowadził nie będę. Do tego trzeba mieć twardą dupę i często wybierać swój zysk kosztem innych.
Taka mentalność no i co poradzisz... sam pracowałem można powiedzieć w rodzinnej kawiarni, więc może to nie jest ten sam przykład ale chodzi o jedno bo na programowaniu i tworzeniu stron też się znam. Ludzie myślą , że robią łaskę że komuś płacą za usługę , to tylko Polska i jej uwarunkowania ... Na świecie jest inaczej, wystarczy poczytać co się dzieje w sieci ,czy magazynach typu nowa sprzedaż itp. Mam nadzieję
@reroute @reroute podana cena jest za stronę obrabiarek CNC, ta do poprawy.
Od zera robiona, bo nie dam gwarancji na nie swoją pracę bo wytłumacz gościowi jak coś się posypie, że to nie twoja wina . Powie ale państwo ostatnio w kodzie grzebali. Co do pracy z klientami , zzagranicy . Mamy firmę z Niemiec z którą coś tam działamy. Jakieś wtyczki do wp kodujemy, czasami jakieś motywy, ale jak to że