Wpis z mikrobloga

Zdecydowanie mam nadzieję, że wkraczamy już w teren epilogu do całej Gintamy (trochę mnie poprzednia informacja zmyliła jeżeli chodzi o zakończenie), bo w sumie nie widzę już dalszego sensu ani miejsca na dużą ilość kolejnych opowieści. Zamknięto zdecydowaną większość wątków, część prominentnych postaci zginęła, a zagadki fabularne w przeważającej mierze zostały wyjaśnione. Zostało właściwie tylko kilka rzeczy do podsumowania i w sumie to byłoby na tyle. Tym bardziej bym chciał, żeby tak było, bo jednak końcówka starcia z Utsuro była okropnie męcząca i przeciągnięta. Wolałbym, żeby Goryl jednak zrobił to w swój, najlepiej antyklimatyczny sposób, a tak mieliśmy dość przeciętną walkę z WIELKIM ZŁYM, który poza jednym twistem... nie był jakoś spektakularnie intrygujący.

https://mangadex.com/chapter/36656/1

#manga #gintama
jaqqu7 - Zdecydowanie mam nadzieję, że wkraczamy już w teren epilogu do całej Gintamy...

źródło: comment_SDfTuBJntKephFheIHSGtC3KZrI070zh.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@jaqqu7:

(trochę mnie poprzednia informacja zmyliła jeżeli chodzi o zakończenie)


Mówiłem że to fake info.

Zamknięto zdecydowaną większość wątków, część prominentnych postaci zginęła, a zagadki fabularne w przeważającej mierze zostały wyjaśnione. Zostało właściwie tylko kilka rzeczy do podsumowania i w sumie to byłoby na tyle.


Akurat wbrew pozorom jest jeszcze wiele rzeczy do rozwiązania. Takie zamknięcie o którym mówisz byłoby anty klimatyczne. Teraz jeszcze doszły nowe wątki. Sam rozdział jest to
  • Odpowiedz
@jaqqu7: Jeszcze jedno: Nie to że bronię tej ostatniej walki ale narzekasz na ciągnącą się walkę w gintamie podczas gdy oda robi to samo w op i temu przyklaskujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GeneralX: Długi epilog, ok... ale czy cały Arc - nie wiem, czy mi się ten pomysł podoba. Nie chciałbym, żeby to zaczęło się dłużyć jak końcówka Naruto lub Bleach.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: Ze streszczenia rozdziału wynika że doszło sporo nowych wątków. Będzie to nowy arc bo Sorachi nie śpieszy się z wyjaśnianiem ich. Jest tylko komedia póki co, zakończenie rozdziału też jest czysto komediowe.
  • Odpowiedz
@GeneralX: Mi się podobały rozdziały z dzieciakami. Trochę ten z Aoyamą był zapychaczem, ale ogólnie były potrzebne aby rozluźnić atmosferę po ostatnich wydarzeniach.

Plus pojawia się nowy, intrygujący villain.
  • Odpowiedz
@GeneralX: Generalnie idzie tak jak się spodziewałem, chociaż imho mogli jednak wciąż ostrożniej serwować informacje na temat zewnętrznego świata. Ale ogólnie podoba mi się cały wątek z Goldy Pond - wszystko zależy od tego jak to pociągnął dalej.
  • Odpowiedz
@GeneralX: Może coś ominąłem, ale chyba jeszcze żadnych ogłoszeń co do anime nie było, nie? Broń nas Panie Tezuka przed tym aby takie pajace jak Pierrot się za PN nie zabrały czasem.
  • Odpowiedz