Wpis z mikrobloga

Już dawno jakiekolwiek auto nie wzbudziło we mnie tak sprzecznych emocji.
Poznajcie Mercedesa Marco Polo, czyli mini-kampera na bazie Mercedesa klasy V.

Z jednej strony mamy bardzo dobry i przy okazji oszczędny silnik diesla generujący 190 KM. Jedzie wystarczająco a w trasie zadowala się 7,1 l ropy na 100 przejechanych kilometrów (na odcinku Zakopane --> Warszawa jadąc zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości). Z drugiej strony 7 stopniowa skrzynia biegów, która czasami potrafi szarpnąć lub lekko przymulić.

Z jednej strony ekskluzywne wnętrze, dwa łóżka, lodówka, zlew, kuchenka, prysznic i webasto, z drugiej niepokojące stuknięcia i skrzypienie dochodzące do naszych uszu podczas jazdy dużo częściej niż w pierwowzorze. To niby nie powinno dziwić, ale wolałbym tego po prostu nie słyszeć wydając na auto blisko 350 tysięcy złotych.

Fajny "gadżet" dla kogoś kto ma pieniądze a mimo to lubi wakacje trochę na dziko.

#motopodprad <-- tag naszej redakcji piszącej o samochodach - zapraszam do obserwowania jeżeli lubicie poczytać czasami coś o autach :)

#mercedes #motoryzacja #samochody

No i wołam maniaka Mercedesów ( ͡° ͜ʖ ͡°) @benzdriver
ArekJ - Już dawno jakiekolwiek auto nie wzbudziło we mnie tak sprzecznych emocji.
Po...

źródło: comment_Mdv6h8PLiNPlK1iAGvrVLC6ntMCTF2Pf.jpg

Pobierz
  • 9
@kacperguru: telefonem tylko taką zrobiłem. Mam więcej aparatem zrobionych, ale jeszcze nie są zgrane, no i nie są obrobione. Jak napiszę i opublikuję test mogę zawołać jeśli chcesz :)
@ArekJ Arek dla kogo tak naprawdę jest ten samochód? Na wyjazd ok. miesiąca w skali roku? A potem targać te szafki codziennie za sobą? Do mnie to nie przemawia. Uważam, że lepszym pomysłem jest v klasa 250 4matic na wypasie z exclusive, a pozostałe +50 tys. zł przeznaczyć na hotele, przynajmniej się wyśpisz, odświeżysz i zjesz jak człowiek.

Ps. Jak doposażysz tak to Marco Polo jak wspomniana wyżej exclusive różnica będzie jeszcze
Fajny "gadżet" dla kogoś kto ma pieniądze a mimo to lubi wakacje trochę na dziko.


@bartek8: i tak naprawdę tyle. Są ludzie, którzy lubią wypoczynek trochę bardziej dziki, ale typowego kampera nie chcą / nie potrzebują / chcą się pokazać. Jakiś tam popyt musi być skoro Mercedes zdecydował się na taki krok. Jak patrzę na ceny "pełnoprawnych" nowych kamperów to kosztują w granicach 250-300 tysięcy złotych, czyli w sumie "niewiele" mniej
@bartek8: btw. odpaliłem na szybko jakiś test V klasy Exclusive, bo nie mam siły się teraz bawić w konfiguratory. Cennik tej wersji otwiera 312 tysięcy brutto, egzemplarz testowy kosztował 355 840 zł brutto. "Moje" Marco Polo z tego co pamiętam (konfigurację zostawiłem w aucie, będę miał ją rano) kosztowało niecałe 350 tysiecy brutto (250 4Matic). Trzeba by porównać te konfiguracje, ale nie zauważyłem, żeby czegoś mu brakowało.
@ArekJ nie kupisz tak wypasionej e klasy, jak v klasy w tej cenie. Poza tym v klasa jest bardziej praktyczna, do tego lepiej nadaje się do ciągnięcia dużego kempingu, będąc w temacie dzikiego wypoczynku, od biedy złożysz fotele i masz łóżko jak dopadnie Cię 'kryzys' i nie dasz rady dojechać do hotelu :). Na dużych kempingach na zachodzie czy południu są nie tylko parcele na przyczepę, marc polo czy kampery, które swoją