Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem prawicowych Polaków.
Dlaczego oni sprawiają wrażenie ludzi opętanych szałem (w tym auto)destrukcji?

Polska, co zresztą potwierdza dosyć tragiczna historia jest za sprawa swego położenia krajem można powiedzieć kruchym, bardzo podatnym na przeróżne europejskie zawieruchy czy po prostu przeobrażenia sojuszy oraz napięcia. Po upadku komunizmu, dzięki splotowi przeróżnych okoliczności, a głownie dzięki temu, ze akurat chwilowo Rosja padła na pysk otrzymaliśmy w końcu szansę na normalność, na zasadach dotychczas dostępnych jedynie dla zachodnich sąsiadów. A i później mieliśmy dużo szczęścia... jakie by te rządy po 89 nie były to jednak wizja była spójna, nawet, a może wręcz przede wszystkim postkomuniści z SLD nie gibali się tylko pchali nas na zachód (za to zawsze będę wdzięczny, przy wszystkich 'ale')... Siły otwarcie antyzachodnie to był w sumie plankton typu Samoobrona i LPR. Nawet PiS się powstrzymywał... A i kościół udało się jakoś ogarnąć. Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem, że to zasługa proeuropejskiego JPII...no... bo z kościołem w dzisiejszym kształcie naprawdę różnie mogło być.

No ale wracając... NATO oraz UE były celami podstawowymi - gwarantami spokoju, spokoju który pozwoli nam w końcu budować, akumulować, rozwijać się i gonić. No i przy wszystkich różnicach zdań tak się faktycznie stało bo porównując Polskę do krajów okolicznych (choćby doganiane Czechy czy przegonione Węgry) nasza droga serio jest wielkim sukcesem, nie mówiąc już o Białorusi, która postawiła na Rosję oraz brak demokracji czy Ukrainie, która chciała balansować pomiędzy wschodem oraz zachodem. Efekt jak widać wspaniały.

I co mamy dzisiaj w Polsce?

Młodym, głównie prawicowym Polakom jakby odyebao... Nie wiem, za spokojnie? Czy może nie pamiętają jak było kiedyś? Czytając wykop wyłania się obraz ludzi którzy przepełnieni są jakąś niesamowitą wręcz żądzą zniszczenia, agresją do wszystkich i wszystkiego, byle tylko się szarpać byle tylko się działo!
A to marzą im się Brexity aby tylko pokazać faka brukselskim lewakom. Pierwsi są do prowokowania, rozkręcania, czy po prostu wikłania się i pompowania każdej możliwej awantury międzynarodowej, tak samo skorzy są do rozkręcania histerycznych waśni na tle historycznym (byle wrzutka wystarczy aby Partia poderwała ich na nogi i szczuła na kogo popadnie). Zupełnie też nie ogarniam dlaczego marzy im się, aby w sąsiednich potęgach europejskich zapanowały rządy nacjonalistyczne-prawicowe zamiast spokojnych i obliczalnych rządów centrolewicowych/chadeckich? Dlaczego tak sie radują gdy coś złego dzieje się np. na Ukrainie, w momencie gdy ten kraj jest dla nas buforem, a dla Rosji przeszkodą w ekspansji na zachód... no nie oszukujmy się, Rosja się nie zmieni i zawsze będzie parła aby odzyskać swoją dawną strefę wpływów.

¯\( )__/¯

... no ale żeby się już nie rozwijać... wytłumaczcie mi logikę takiej osoby. Czy to jest jakaś chęć sprawdzenia się w sytuacji ekstremalnej? Niektórym tego podświadomie brakuje czy jak? Nie ogarniam. Nie lepiej te kucyki i szabelki schować w garażu... nie stroszyć się, a po prostu po cichu się rozwijać i korzystać z tej wyjątkowej szansy od losu? Polska powinna być pierwszym krajem spajającym UE, a nie tym, który igra z ogniem i ręka w rękę z Putinem te kliny wbija.
Może to jest tak, że teraz gdy po latach pognębienia i szorowania po bruku, materialnie trochę się poprawiło to Polacy chcą się pokazać i podreperować narodowe ego? W sumie byłoby nawet zrozumiałe z jakiegoś psychologicznego punktu widzenia... Nie zmienia to jednak faktu, że patrząc na chłodno jest to zupełnie pozbawione sensu i przeciwskuteczne. Tak się szacunku nie zyska - nie jesteśmy mocarstwem(nawet podupadłym) atomowym, nie jesteśmy Rosją. A widzę, że chyba niektórym prawicowcom własnie tego rodzaju chamskie tupanie imponuje. Sorry... ale jeżeli PL ma budzić szacun na dzielni to innej drogi nie ma niż stabilny, obliczalny, praworządny kraj... który po cichu wypracuje taką markę i takie bogactwo, że samo to zapewni mu odpowiedni autorytet. Wtedy też magicznie znikną "polish death campy", wtedy też będziemy mieli silniejszy głos w EU itd...

#neuropa #polityka #bekazprawakow #dobrazamiana #polska #heheszki #bekazpisu #oswiadczenie #4konserwy
pk347 - Nie rozumiem prawicowych Polaków. 
Dlaczego oni sprawiają wrażenie ludzi opę...

źródło: comment_GTL78FDMO6KhVPHNkUdtzTG5azwOSnOQ.jpg

Pobierz
  • 18
A bo to od dzisiaj? Skąd takie zdziwienie? :)


@Tom_Ja: Nie wiem, wydaje mi się, że kiedyś ludzie w tak młodym wieku nie ładowali się w polityczny wir (w zamian były subkultury, ale to było jakby oddzielone od "dorosłej" polityki). Dzisiaj chyba za sprawą internetu dzieje się to dużo wcześniej. Za wcześnie może... i taki ktoś jest szybciutko łapany i kształtowany przez populistów głoszących szybkie, agresywne recepty... Nie wiem czy to
@Herubin Ty chyba nie sugerujesz mi, że Niemcy chcą chronič polskich obywateli. Ten kraj obok Rosji narobił nam najwięcej szkód, a teraz znowu macza palce w nie swoje sprawy. Jeżeli pis naprawdę nam szkodzi to suweren już wlaściwie niedługo wybierze nowego przedstawiciela, ale na pewno nie może zrobić tego nikt z zewnątrz, co pewnie by cie ucieszyło.
@DMiros: Tak, jak mam wybierać naszych patriotów których OP opisał a niemiecki but to wybieram niemiecki but bo oni potrafią budować a nie niszczyć. Wolę Tuska już na niemieckiej smyczy i bogacący się naród niż "patriotów", którzy mentalnie jak i gospodarczo chcą z nas zrobić Rosjan. Jak za 30 lat dojdzie do ponownego rozbioru Polski to co powiemy wnukom? Że znowu się na nas uwzięli bo byliśmy prawie potęgą? Czy może
.. wytłumaczcie mi logikę takiej osoby. Czy to jest jakaś chęć sprawdzenia się w sytuacji ekstremalnej?


@pk347: To bardziej złożone. Spokojne czasy pokazują, że jednostki inteligentne i mądre rozwijają się, bogacą i zwieksza się ich status. To bardzo kłuje w oczy cwaniaków i macicieli. Oni nie potrafią nic mądrego zrobić wiec nawołują do zmian bo walka i zmana daje im szansę ukryć się, wskazać wroga i na niego zwalić swoje niepowodzenie.
@pk347: Piszę to jako "naprostowany" ok. cztery lata temu niegdyś fanatyczny prawicowiec. Może to Ci w czymś pomoże.

Nie wiem, za spokojnie? Czy może nie pamiętają jak było kiedyś? Czytając wykop wyłania się obraz ludzi którzy przepełnieni są jakąś niesamowitą wręcz żądzą zniszczenia,


@pk347: Ciężko komuś kto przez ostatnie lata walczył (często o przetrwanie na patologicznym rynku pracy) powiedzieć aby z dnia na dzień zaczął wieść całkowicie normalne życie, pozbawione
@Marek_Licyniusz_Krassus: PKB Polski w 2017 zanotowało największy wzrost od 2011 roku, a z osiągnięć Tuska to niszczenie stoczni, kopalni, LOTu, afery typu Amber Gold. Długo jeszcze można wymieniać jego zasługi. Zaznaczam też, że rządy Pisu nie są idealne, ale lepsze od poprzedniego. Liczby nie kłamią.
Zaznaczam też, że rządy Pisu nie są idealne, ale lepsze od poprzedniego.


@DMiros: @DMiros: Powtórzysz to kiedy ZUS za 10 lat ogłosi bankructwo?

PKB Polski w 2017 zanotowało największy wzrost od 2011 roku


@DMiros: Dzięki dobrej koniunkturze w strefie Euro. Teraz wyprzedają nas m.in. Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa i Rumunia. W skumulowanym wzroście PKB w latach 2008-2015 Polska była pierwsza w UE.

niszczenie stoczni


@DMiros: Stocznie dokonały samozaorania.