Wpis z mikrobloga

@Fajnisek4522: szczerze to nie wiem, znajoma poszła na prawko, dostała link do www z możliwością zalogowania się, douczenia, i sprawdzenia swojej wiedzy - niby wszystko aktualne, a czy to jest w WORDZIE to nie wiem
  • Odpowiedz
@rafiko36: Nie wolno przyspieszać będąc wyprzedzanym. A co do ronda, to zależy od miasta, w niektórych na takich rondach każą włączać lewy kierunkowskaz, ale oficjalnie nie robi się tego.
  • Odpowiedz
1. Nie
2. Według wyroku WSA w Gliwicach - II SA/Gl 888/16 - nie, natomiast mnie uczono że przy skręcie w lewo i przy zawracaniu na rondzie dajesz kierunek w lewo. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rafiko36
1.Tak
2.Nie, imo, ale szkoly jazd po rondzie jest kilka. Jedna mowi ze wrzucasz przy zejezdzie w poprzedzajaca ulice a druga wlasnie ze pezez caly czas jazdy po rondzie sygnalizujesz kierunkowskazem tor jazdy.
  • Odpowiedz
Dobra - poprawnej odpowiedzi nikt nie udzielił póki co. A poprawna jest 2x TAK - nie mam już screena, ale te 2 pytania mnie uwaliły. Komu się #!$%@?ło, że na rondzie włączamy kierunek. A sytuacja z wyprzedzaniem, jest uzasadniona tym:
6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości

Byłem pewien, że mam rację, a tu takie kulki. Zadzwonie dzisiaj do tej szkoły i zapytam :)
  • Odpowiedz
@sorhu: @Vorotemnar: ministerstwo i komisja do spraw egzaminu uważa, że trzeba włączać, sąd i egzaminatorzy praktyczni uważają że nie trzeba. Więc opinie są podzielone.
To pytanie od roku jest w oficjalnej bazie, ale za poprawną odpowiedź jest tylko 1 punkt, więc tyle dobrze.
  • Odpowiedz