Wpis z mikrobloga

Dobrze wiem, że skala jest z wzięta z kosmosu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu zawsze mnie bawi jak straszą tym, że satelity niedługo będą się ze sobą zderzać bo robi się tam ciasno. Dlatego fabuła "Grawitacji" była dla mnie ciężka do przetrawienia.
bawi jak straszą tym, że satelity niedługo będą się ze sobą zderzać bo robi się tam ciasno


@Serans: Przecież to żadne strasznie, to całkiem realne. To nie chodzi o zderzanie się satelitów, bo takie rzeczy nie zdarzają się często. Tylko o efekt domina, bo każde takie zderzenie generuje tysiące nowych odłamków.
weź pod uwagę że po takim zderzeniu pewnie 99% odłamków będzie spadać na Ziemię i spalać się w atmosferze


@onionomous: No niestety nie.

Orbital decay is much slower at altitudes where atmospheric drag is insignificant. Slight atmospheric drag, lunar perturbation, and solar wind drag can gradually bring debris down to lower altitudes where fragments finally reenter, but this process can take millennia at very high altitudes.
@metaxy: chodzi mi o to że po takim zderzeniu raczej większość odłamków leci ze znacznie mniejszą prędkością i nie poziomo w stosunku do Ziemi, niż przed zderzeniem. To powinno powodować ich zejście z orbity, źle myślę?