Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 187
Naprawdę dziwię się ludziom, głównie młodym, że pomimo 21. wieku wolą stać w kilometrowej kolejce do kasy na dworcu niż w mniej niż 3 minuty kupić bilet na pociąg przez internet. Chyba że jest jakiś plus kupowania w kasie o którym nie wiem.
#pkp
  • 43
  • Odpowiedz
@Spade: tym wielkim plusem jest interakcja z człowiekiem, który wręczy Ci bilet w pięknej kopercie reklamowej PKP Intercity i zielonym flamastrem zaznaczy Twoją miejscówkę #pdk. love for love
  • Odpowiedz
@Spade: spróbuj kupić w necie lub w automacie coś bardziej skomplikowanego niż bilet dla jednej dorosłej osoby bez zniżek i przesiadek, to się dowiesz, czemu stoją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@Juzef: Nie raz kupowałem, dla więcej niż jednej osoby, niedorosłej, ze zniżkami i z przesiadkami, twój argument jest inwalidą.
  • Odpowiedz
@Alicjas45: serio sprzedają bilety bez miejsc siedzących? Teraz mniej jeżdżę pociągami, ale od jakiś 3-4 lat kupuję online. Jedynie czasem bilet na Koleje Dolnośląskie kupię w okienku lub w pociągu bo to raczej wypad spontaniczny, ale tam i tak nie ma rezerwowanych miejsc.
  • Odpowiedz
@Spade: Raczej twój kontr argument na jego argument. Wszystko jest zależne od tego z jakich przewoźników dana osoba korzysta. Jeżeli są to ,np: przewozy lokalne... to często zakup takiego biletu graniczy z cudem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@vexye: no dobra, może racja, na PKP Intercity nie ma żadnego problemu, ale zapomniałem że są te wszystkie inne podkoleje
  • Odpowiedz
@Spade: Słowo klucz - przesiadki. Do niedawna nie dało się w necie kupić biletu na połączenie z przesiadkami. Teraz da się na takie z tylko jedną i to pomiędzy tym samym przewoźnikiem. Sam często kupuję w kasie żeby na jednym blankiecie mieć wypisane przesiadki między przewoźnikami, bo potem to ułatwia sprawę skomunikowania w razie opóźnienia
  • Odpowiedz