Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 187
Naprawdę dziwię się ludziom, głównie młodym, że pomimo 21. wieku wolą stać w kilometrowej kolejce do kasy na dworcu niż w mniej niż 3 minuty kupić bilet na pociąg przez internet. Chyba że jest jakiś plus kupowania w kasie o którym nie wiem.
#pkp
  • 43
  • Odpowiedz
  • 4
@Spade międzynarodowe, większe rezerwacje, bilet na opóźniony pociąg, bilet tuż przed odjazdem, jakaś tańsza oferta na wiele przejazdów, możliwość jazdy na okaziciela.
Do niedawna system internetowy intercity nie radził sobie też za bardzo z przesiadkami, nie można ich było wrzucić na 1 bilet i powodowało to różnice w cenie, wiele osób może nie wiedzieć że już działa.
  • Odpowiedz
  • 1
@xDgg Internetowy też można, ale nie można w kasie i ogólnie pełno z tym problemów w stosunku do papierowego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Spade ludzie to debile, widziałem na dworcu na środku stoi automat biletowy i kolejka ludzi do niego. Automat miał ekran z dwóch stron, kolejka była tylko z jednej bo nikt nie zauważył że można obejść xD
  • Odpowiedz
@xDgg: Internetowy też można reklamować dostać zwrot kasy. @Tr8025 Ale co za problem po prostu kupić kilka biletów, każdy na inny pociąg? Czasem podczas jednej podróży jade TLK, IC i Regio, wszystko kupowane bez problemu i kolejek przez neta pobrane na telefon, imo szybciej i wygodniej.
  • Odpowiedz
Chyba że jest jakiś plus kupowania w kasie o którym nie wiem.


@Spade: Z tego co pamiętam, czasami bilety z przesiadkami są tańsze kiedy kupisz je jako łączone w kasie, niż kiedy kupujesz dwa osobne bilety przez internet.

Ponadto, za zwrot biletu internetowego pobierana jest prowizja, za zwrot normalnego biletu nie. Co wg mnie jest absurdem, sens miałaby sytuacja odwrotna.

@Sylar: na bilet internetowy możesz wziąć nawet fakturę jak potrzebujesz
  • Odpowiedz
czasami jak mam tylko gotówkę to jestem zmuszony kupić w kasie, ale najczęściej używam Skycash i też nie wiem jak można stać tyle w kolejce. jeszcze samo kupowanie nie jest zle, gorzej jak jest kolejka, a jakaś baba pyta kasjerkę o przesiadkę w Pierdziszewie i jak tu dojechać najszybciej. trwa to ok. 20 minut, każdy dookoła #!$%@?, ale dalej pyta o rzeczy, które są dostępne w internecie.
  • Odpowiedz
Ja w płockim zoo miałem taki mindfuck... Kolejka na 3h stania, głównie młodzi z dziećmi. Pytam się czy to kolejka do wejścia a wszyscy "nooo yyyy do kas najpierw, nie?" My całą rodziną bilety w telefonie, bramka wejściowa PUSTA. Wychodząc po ponad 2h mijałem jeszcze te same twarze...
  • Odpowiedz