Wpis z mikrobloga

#pytanie #mikrokoksy

Serwus. Planuje wrócić po 7 latach na siłkę i ciekawi mnie jakie są teraz trendy jeśli chodzi o suplementacje. Nadal śmieją się z HMB i Glutaminy, a monohydrat kreatyny najlepszy? :)
Stuknęła mi 30 i jeśli chciałbym pogodzić pracę z treningami, to zależałoby mi na szybkiej regeneracji, bym nie musiał zdychać na hali produkcyjnej i marzyć tylko o spaniu.
Co doradzilibyście po za zróżnicowaną dietą, snem i rozsądnym treningiem? Jaka suplementacja oprócz ZMA, kreatyny oraz witamin?
  • 11
@czup: suple przypisuje lekarz w momencie niedoboru. Odpowiednia dieta i niczego nie potrzebujesz. Jak dodasz do tego suplementacje możesz przekroczyć normy a w najlepszym przypadku po prostu to wysikasz obciążając przy tym nerki i wątrobę. @Zorganizowany_chaos: zawodowi kulturysci dostają kasę za pokazywanie tego abyś ty myślał, że garściami biorą te tabletki.
@ethics: skąd pomysł, że to tylko witaminy i minerały - tu fakt wiekszość da się bez problemu wyciągąć z diety. Największy potencjał mamy w innych substancjach akurat, które potrafią zrobić różnicę. Oczywiście większość nie działa, jednakże cieżko tez powiedzieć, że nie ma nic wartego zakupu - bo inne z kolei robią super robotę. Też inną sprawą, ze wiele osób coś wali na ślepo bez jakichkolwiek przesłanek, aby brać X rzecz.