Wpis z mikrobloga

#protestmedykow #medycyna
#likwidacjasluzbyzdrowia

Jeżeli dobrze zrozumiałem to medycy wywalczyli podwyżki do następujących kwot
4000brutto ( 2850netto) dla rezydenta na zwykłej specjalizacji a od 3 roku 4500 ( 3200)
4700brutto ( 3340netto) dla rezydenta na specjalizacji pożądanej a od 3 roku 5300 ( 3760)



----------
Wcześniej mieli CHYBA 3400 ( 2435netto) /4000 ( 2850 netto) w zależności czy byli na specjalizacji ( w trybie rezydentury) zwyczajnej czy na specjalizacji pożądanej

No i rzekomy wzrost finansowania ale w zasadzie nie przez najbliższe 2 lata a potem od 2020 do 2024 wzrost o 0,2% PKB rocznie

+ w bonusie lista deficytowych specjalizacji


2 chirurgia onkologiczna
3 geriatria
4 hematologia
5 medycyna ratunkowa
6 medycyna rodzinna
7 neonatologia
8 neurologia dziecięca
9 onkologia i hematologia dziecięca
10 onkologia kliniczna
11 patomorfologia
12 pediatria
13 psychiatria dzieci i młodzieży
14 radioterapia onkologiczna
15 stomatologia dziecięca
16 chirurgia ogólna
17 choroby wewnętrzne
18 kardiologia dziecięca
19 ortodoncja
20 psychiatria

  • 31
  • Odpowiedz
@PorryHatter: tyle, że magazynier w beidronce nie dostał za frajer studiów za 250 koła no i pensja magazyniera sie na tym zatrzyma juz po wieki a lekarz ma 4500 na rezydenturze, potem zaraz 5300 i w miedzyczasie ma ukrytą rate splaty kredytu studenckiego wysokosci 3tys zł miesięcznie ;)
  • Odpowiedz
@mlodysum: Bezpłatne studia medyczne w całej Europie? Nie wiem czy zauważyłeś ale tam podatki są o 30% wyższe niż w Polsce a i gospodarki zachodu są ok 3x bogatsze. To i pensje w całej gospodarce tam są wyższe a nie tylko dla medyków..
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya: Co z tego, że te kraje są bogatsze? Co z tego, że tam się zarabia więcej wszędzie? Ja porównam relatywnie. Lekarz świeżo po studiach ma grubo ponad średnią krajową zagwarantowaną, lekarz specjalista ze stopniem OA ma już zarobki naprawdę super klasy, za JEDEN ETAT!!! Tutaj zarobki, są jawne. Dodam nawet, że jest to minimalne wynagrodzenie, a szpitale dają czasami dużo więcej, już zależnie od cech osobniczych. Nikt nawet w całych
  • Odpowiedz