Wpis z mikrobloga

@SlepyGracz: Motywujący początek ciężkiej drogi.

Wstęp

Także mija blisko 40 dni, gdzie codziennie (no prawie) działam, wrzucając na swój kanał nędzne wypociny. Komputer zrobiony soft ogarnięty. No tak z grubsza, po sporo jeszcze przede mną. Przez tą całą sytuację na rynku podzespołów. Nie wyszło jak planowałem. Ale cóż... Jestem i tak zadowolony. Mimo skromnego budżetu mam konfigurację, która spełnia moje wymagania.

Część pierwsza - wydatki i osiągnięcia

Ryzen 3 1200 na razie podkręcony na 3,6GHz bo na BOXie :-D

Corsair Vengeance lpx ddr4 2x8gb 3000mhz Co mnie podkusiło by brać akurat te pamięci... strasznie kłopotliwe :-/ nie polecam

MSI B350 Tomahawk ludzie jadą po tej płycie, że sekcja się grzeje. Ja tego nie zauważyłem, może potem to wyjdzie po
zmianie CPU, póki co nie umiem wyłączyć Mystic Light'a :-D

Nvidia GTX 280 AMP Edition... Panie z czym do ludzi w tych czasach... Stara grzałka, prądożerny potwór. Daje mi odczuć, że o ile ze wzrokiem mam problemy, to słuch mam w dobrej kondycji, bo słychać ją na całym piętrze.A poza tym Cóżw obecnej chwili szukam czegoś z czym ShadowPlay będzie współpracował normalnie.

SSD Adata SU800 128GB Prosty tani dysk na system i podstawowy soft
HDD WD Blue 500GB na parę gier i materiały z Frapsa oraz jakiś inny 160GB na backup i pierdoły.

Zasilacz ze starego PC Be Quiet L8 600W wysłany dosłownie przed końcem gwarancji do producenta, by zweryfikowaćczy jeszcze się do czegoś nadaje. Odesłali. I jest OK. W gratisie komplet czarnych śrubek.

Obudowa, ze starego PC, stary Brutus BT M23, Jak mogło mi się coś takiego podobać, w przyszłości do wymiany.

Także wydatki z prowadzeniem kanału od roku wliczając podzespoły i soft to ponad 2200zł Choć zakładałem że sam komputer zakmnie się w ok 1800PLN z GTXem 1050ti. No ale...

jeżeli chodzi wyświetlenia, cóż powiedzieć, cudów się nie spodziewałem więc ich nie ma. Ale zawsze coś i to mnie cieszy. Nie wiem czy robię wszystko dobrze. Ale i tak cieszy mnie, sam fakt, że coś tam sobie wrzucam.

Część druga:-Plany na najbliższą przyszłość

Noszę się z zamiarem rozpoczęcia zabawy ze streamowaniem, ponieważ chciałbym mieć większy kontakt z widzami, na bieżąco odpowiadać na pytania, nawiązać po więź z widzem. Oraz po prostu zmniejszyć tym samym dystans miedzy mną a oglądającymi. No ale, bez przesady. Bo też mam trochę obaw, bo patrząc na obecną sytuację u streamerów, tych, którzy wiadomo jaką ścieżkę sobie obrali, nie chciałbym mieć po prostu, być z nimi porównywany. Nie to że bym od razu odwalał. Typowe patostreamy Ale w obecnych czasach to kurde bałbym się nawet Lecha Free wychylić podczas streama.

No i wszystko wydaje się proste. powoli zgłębiam się w temacie OBSa, ba zrobiłem kilka testowych streamów. I odziwo komputer nawet wyrabia 720p60 na yt i nawet to jakoś wygląda i się nie przycina przy moim padakowatym internecie http://www.speedtest.net/result/7047566363.png jest to radiówka więc miałem pewne obawy :-D. Z czasem myśle o 1080p no ale, będę musiał negocjować z dostawcą. :-D

Co do samego OBSa to kurde zielony jak pietruszka jestem w kwestii ustawienia , niby wszystko mam a jednak, nie do końca chce to współpracować czat niby jest ale nie działa jak powinien, jakieś tam donejty. Ale nie wiem jak to do końca skonfigurować i zostaje jeszcze zrobienie Overlay'a. No tu będe musiał przysiąść i podłubać by to jakoś znośnie wyglądało.

Niestety zauważyłem także że streamowanie, znów pociągnie za sobą kolejne koszty:

Drugi monitor, chyba wystarczy bele jaki 17-19 cali, aby był tylko widoczny czati i inne pierdoły

Mikrofon, niby mam w słuchawkach i ponoć daje radę, Ale zastanawiam się nad dedykowanym , lecz budżetowym typu NOVOX NC-1, co nie zmienia faktu, że moja wada wymowy, przez najbliższy czas dalej będzie słyszalna.

Kamerka po perypetiach związanych z IP Camera, jednak wydam parę złotych by mieć temat z głowy myślę że budżetówi od Ceative zaspokoją moje wymagania, a ludzie będą mogli sobie pooglądać moją facjatę. Niewidzę potrzebyod razu wykładać na c920.

Greenscreen i oświetlenie, najpierw musiałbym mieć więcej miejsca, na chwilę obecną musi wystarczyć ledowa lampka, sztuk dwie i porządek w pokoju.

Czyli tak lekką ręką z 500zł. A ponieważ zabrałem się za to z dużą motywacją to myślę, że jakąś w miarę i kartę pokroju GTX650/660 i resztę potrzebnych rzeczy uda mi się zakupić do końca marca. Plan był by wskoczyła Karta graficzna. Ale cóż przeczekam

Część trzecia - Oczekiwania

To tylko gdybanie, ale chciałbym osiągnąć przynajmniej 1000 widzów na kanale z 10-15tyś wyświetleń miesięcznie, paru super widzów, i rzecz jasna trochę przyjemności z prowadzenia dialogu podczas streamów. Przekazywanie i dzielenie się moją opinią. W tym także chciałem się samorealizować w tym w czym póki co dobrze się czuję i podoba mi się to. Moją pasją od dziecka było motoryzacja więc może i realizacja marzeń. Ale to pewnie nie nastąpi w tym roku. Na ten ro chciałbym po prostu być odkryty i nic poza tym. Tym bardziej, że nie spodziewam się cudów ze względu na to jak, prowadzę kanał i co nagrywam, a robię to w dość specyficzny sposób. O czym pewnie jeszcze kiedyś napiszę pokażę.
SlepyGracz - @SlepyGracz: Motywujący początek ciężkiej drogi.

Wstęp

Także mija ...

źródło: comment_zs07i18a3hML5ZDcwTFKiOr9eMMEW7bM.jpg

Pobierz