Wpis z mikrobloga

Taka oto dzisiaj oferta pojawiła się na lokalnej grupie w #kielce
Ogłoszenie po wielkiej fali hejtu, za stawkę i warunki zatrudnienia zostało bardzo szybko zdjęte. Przeczuwając to zrobiłem zrzut ekranu dla potomnych.
Ciekawe tylko czy ktoś zgłosił sprawę do PIPu, bo skoro takie ogłoszenie dają, to zapewne obecnie zatrudnieni tez są na bardzo preferencyjnych umowach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PUB Garaż
Henryka Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce

#pracbaza #januszebiznesu
źródło: comment_4XS4Wi5uuR9hRhfQmIcGJuSeyCdrhjMk.jpg
  • 35
@Baczy ja kolego pracując w pizzeri mam 6,5 za godzinę i 2.5 od dostawy. W niedziele pracując 12h zrobiłem 300 zl. Sobie przelicz ile to jest za godzine. Pozdrawiam.
@Lukkar: przelicz teraz to samo tylko dla stawki 10 lub 11 zł netto plus prowizja, ile wtedy byś wziął na rękę? bardziej by Ci się opłacało jeździć czy raczej byś był bardziej stratny na tym?
@r50_: wszędzie kosztuje utrzymanie pracownika. przy minimalnej krajowej każdy pracodawca ponosi podobne koszta. Nie rozumiem dlaczego jeszcze próbujesz bronić #januszebiznesu

Takie ogłoszenia niestety się pojawiają, bo są osoby co im to będzie odpowiadać i nic tego nie zmieni.
@Baczy Gdyby ktoś płacił 11zl za godzine to niestety nie mógłbyś zjeść pizzy w domu. Nie słyszałem o pizzeri która płaci tyle. Żyj dalej w świecie gdzie każdy ma minimalnie 11zl na rękę.