Wpis z mikrobloga

Jest akcja, siedzę sobie aż tu nagle przychodzi email z allegro że dokonałam zakupu na allegro - 3 maile w kilkominutowym odstępie. Dzwonię do mamy i pytam czy kupowala przez moje konto bo tak się zdarzało w przeszłości że uzywalysmy mojego konta. Ona twierdzi że nic nie kupowala, ja też więc szybko dzwonię do banku żeby zablokowali transakcję. Oni mnie wysyłają do allegro. Próbuję się zalogować na allegro ale zablokowane a że to była niedziela wieczór, można jedynie napisać maila do allegro. Zaczęłam prowadzić własne dochodzenie... Po pewnym czasie odzyskiwania hasła na allegro udało mi się zalogować... Okazało się że ktoś dokonał zakupu 3 produktów od użytkownika X. Więc sprawdziłam jego dane wpisalam w Google i pokazały mi się facebooki i Instagramy gościa. Na insta miał połączony nr koma więc dzwonię do gościa i pytam czy sprzedaje na allegro i ze ktoś dokonuje zakupów jego produktów z mojego konta i kasa idzie na jego konto bankowe. Gość brzmi przestraszony, mówi że jest studentem w Warszawie na prywatnej uczelni, jest ukraincem (ma akcent) I ze ma konto na allegro od niedawna. Mówił że kilka dni wcześniej zarejestrował się na jakiejś stronie na łatwe zarabianie i ze ktoś do niego odpisał że musi podpisać umowę, wysłac kopię swoich dokumentów i założyć konto na allegro. Oni (Rosjanie podobno) mieli niby wysyłać towar do klientów a on miał wystawiać produkty na allegro i kasa miała iść do niego na konto. Rosjanie mieli zjawić się po 90% z zysku po weekendzie. Mówię więc do gościa, że musi iść z tym na policję od razu bo będzie miał problemy, okazało się, że zakupów jego produktów było znacznie więcej tego popołudnia na kwotę ponad 30tys zł. Więc poszedł na policję i gliniarz dzwoni do mnie z komisariatu po godzinie. Ja staram się wytłumaczyć cała sytuację bo Ukrainiec ledwo skleca zdania że stresu. Pan posterunkowy zaśmiał mi się w słuchawkę i pyta mnie co ma zrobić . Ja mu więc mówię że musicie pomoc Ukraincowi bo jak ruski przyjadą po kasę rano to go będziecie zdrapywac ze ściany akademika.
Dla mnie się to skończyło tak że allegro zwróciło mi kasę po 2 dniach,a z ukraincem nie wiem co się stało.

#studenci #mafia #allegro #ukraincy #policja #wlamanie #zlodzieje
  • 10
  • Odpowiedz
@Pani_kuleczka: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale z twojego posta wynika że Allegro samo sobie bierze pieniądze z twojego konta bankowego?Dodatkowo wielu użytkowników tej platformy ma tak samo skoro udało się ukraść w jeden dzień 30 tysięcy...Jak to możliwe w ogóle bez dodatkowej autoryzacji?
  • Odpowiedz
ktoś z Rosji logowal się na moje konto allegro


@Pani_kuleczka: włącz sobie dwustopniowe logowanie do Allegro, odepnij od konta payu karty i używaj blika bez autopotwierdzania
  • Odpowiedz