Wpis z mikrobloga

#gdansk Właśnie miałem pożar na klatce schodowej. Zapaliła się skrzynka rozdzielcza na klatce schodowej na moim piętrze. Sąsiadka wezwała straż pożarną. Przyjechali bardzo szybko - i dobrze, bo babcie chciały w to lać wodę... W międzyczasie wybiło bezpieczniki od oświetlenia na korytarzu.
Przyjechała straż pożarna, musieli biec z gaśnicami, bo droga dojazdowa zastawiona zaparkowanymi samochodami. Podczas gaszenia co chwile ze skrzynki leciały iskry i ogień wstawał od nowa. Przeszli też po mieszkaniach, kazali ludziom wyjść na zewnątrz, sami byli w maskach tlenowych. Po całej akcji zawiadomili pogotowie elektryczne, w tej chwili prąd jest doprowadzany do porządku.
W tym wszystkim najbardziej zdenerwowało mnie zachowanie ludzi. Otóż czepiali się strażaków że wyłączyli bezpieczniki na 3 klatki schodowe (bo w trakcie akcji jest czas na zastanawianie się który wyjąć) i nie mają prądu. To było smutne, denerwujące, przykre i w ogóle wstyd. Żadnej wdzięczności, tylko pretensje że nie mogą oglądać telewizji.

A sam chciałbym jeszcze raz podziękować #strazpozarna z Gdańska za szybką, sprawną i bezpieczną akcję.
kamilspl - #gdansk Właśnie miałem pożar na klatce schodowej. Zapaliła się skrzynka ro...

źródło: comment_OTAktM5hgp9uIg40jE8dS4oqIqAbXKIR.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@kamilspl:
Więc znów wyszedł na wolność i grasuje.... (°°

Kiedyś obudziłem się w nocy, była zima... mieszkam na osiedlu w bloku na 4 piętrze. Leżałem bez ruchu, swiatło latarni odbijało się od pokrytej śniegiem ulicy, wszędzie było tak biało, ale uświadomiłem sobie, jaki to dźwięk mnie obudził, dobiegał jakby ze śmietnika, taki skrzek ptaka i drapanie, ten dźwięk był tak głośny,
QBA__ - @kamilspl: 
Więc znów wyszedł na wolność i grasuje.... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 Kiedy...

źródło: comment_LMcDsxFqWoXW5EE43evJ4WQZZedAOqPw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamilspl: @myrmyrek: To jeszcze nic, ostatnio jak kamienica się zrównała z ziemią od wybuchu butli z gazem to energetyka odcięła linie z prądem by strażacy mogli szukać przysypanych osób, to na miejsce przyszła sąsiadka dlaczego oni jej prąd odłączyli i kiedy wróci z wielkimi nerwami.
  • Odpowiedz
@kamilspl: Bo ludzie to idioci. Mam przyjaciela strażaka. Jakie czasami historie mi sprzedaje... ( ͡ ͜ʖ ͡) Ogólnie przez tego ziomka nabrałem jeszcze większego szacunku do SP. Za tak dobrą akcję to bym im chociaż kawę czy inne ciasto zaproponował.
Ci ludzie siedzą na służbie 24 godziny w stanie gotowości, żeby ratować nam dupe kiedy trzeba. Odrobina życzliwości z pewnością poprawiłaby im humor po akcji.
  • Odpowiedz