Wpis z mikrobloga

Witam,
Powiedzcie mi proszę jak to jest z kupnem innych walut za BTC. W jaki sposób ma się jego kurs do ceny kryptowalut, za które został kupiony. Wydaje mi się, że nie do końca rozumiem ten mechanizm. Na coinmarketcap wartość większości walut w USD rośnie, ale przecież większości nie da się kupić za dolary więc pozyskuje się je najczęściej za BTC. Jeśli sprawdzi się wartości w BTC to wzrosty nie są już takie ciekawe. Załóżmy taki przypadek

Kupuje #omisego za 16$ (0,00152645 BTC ) BTC nabyłem po 32tys $. Wyobraźmy sobie, że cena #omisego jest bez zmian, a cena BTC rośnie. Jak to odbije się na wartości mojego omisego? Bo rozumiem, że jeśli w omisego będą równolegle pompowane BTC to wartość się podniesie, ale jak sam kurs BTC wpływa na jego cenę?

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

#kryptowaluty #btc
  • 10
@1Lupa: chyba nie rozumiem pytania. Przed zakupem masz równowartość w BTC tego co za nie zappłaciłeś. Przygładowo, kupiłeś BTC za $100 masz BTC za $100, jak wzrośnie to wartośc portfela wynośi $110 itd... Jak za te BTC kupiłeś OMISEGO to masz OMISEGO za $100 (prowizje pomijam dla uproszenia). Teraz jak OMISEGO rośnie, to wartość twojego portfela rośnie. Po dokoaniu zakupu wartość BTC już nie powinna Cie interesować, chyba że chcesz policzyć
@zestolicy: Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o to czy w przypadku posiadania np. omisego kupionego za BTC i np. sprzedaniu go po tygodniu znowu na BTC kiedy cena BTC jest niższa niż przed zakupem ma wpływ na zysk.
@1Lupa: Jak masz OMG, to teoretycznie podczas wzrostów BTC, jego cena w parze z BTC powinna maleć, a w parze z USD być taka sama (jeśli założymy, że zmienia się TYLKO wartość BTC). W praktyce jednak alty często podążają za kursem Bitcoina, przynajmniej z tego co ja zaobserwowałem.
@adamak2k: @zestolicy: Dzięki. To dlaczego standardowo coinmarketcap jest w parze USD? Skoro większość jest w parze z BTC albo ETC czy innym? Przełączając USD na BTC mamy często odmienne, a nawet przeciwne wyniki. To mi nie daje spokoju
@1Lupa: Zaczynam wątpić w twoje pojmowanie prostych działań arytmetycznych. Źle podchodzisz do liczenia tego tego, co nazywasz zyskiem. Możesz dziś zainwestować $100 USD, a raczej 0,003125 BTC w OMISEGO za $16 USD, możesz za to nawet kupić bułki, nadal masz towar za $100 USD. Jutro cena OMISEGO skacze np. do $18, a BTC do $40k... jak za swoje 6,25 OMISEGO kupisz BTC to według tego co nazywasz zyskiem, wyszłaby cie strata
zestolicy - @1Lupa: Zaczynam wątpić w twoje pojmowanie prostych działań arytmetycznyc...

źródło: comment_jC83pAxnoWpZL4xkpyvTJAIb4DhXYxC1.jpg

Pobierz