Wpis z mikrobloga

#xiaomi #xiaomigorsze #smartfon ##!$%@? #mi6

Jakieś 2 tygodnie temu była aktualizacja oficjalnego romu (do wersji 9.2.2). Po tym zadziała się najbardziej nieoczekiwana rzecz jaką po oficjalnym romie się spodziewałem, otóż najnowsza wersja systemu od producenta dodawała do urządzenia BOOTLOOP w gratisie. Zdjęcia niedawno backupowane, reszta nieważna, tracę kilka dni zdjęć, głównie z pracy. Nic strasznego. Bootowanie do recovery. Factory reset. Jest. Działa. No, tylko jest mały problem. Co jeśli znowu coś popieprzą ?
Cóż, może sobie TWRP zainstaluję, pomyślałem. Szybka akcja z pozwoleniem na odblokowanie bootloadera, fajnie SMS po godzinie jest. Można się zabierać. Co nie ? NIE. instrukcja : Ustawienia->Dodatkowe->Developer->Mi Unlock Status->Dodaj konto i urządzenie. Ta myślałeś, że będzie tak łatwo? ERROR 86006 i jakieś chińskie krzaki. Dobra, zostawiam na jutro.
Dzień następny: szukając rozwiązania na ten error testowałem wiele sposobów. Jest jeden co zadziałał. Zainstalowałem developerski rom. SUPER, Tracąc na to 3 dni, w końcu zabieram się do odblokowania, prawda? NIE. Mi unlock tool -> błąd "Couldn't Unlock After 72 Hours of Trying To Unlock The Device." . Dobra chwila szukania i jest, objawienie dlaczego #xiaomilepsze .Na ich forum. Temat z 23 marca 2016 (!!!!) "Couldn't unlock the device after XXXX hours" which actually means "Please unlock after XXX hours." There is some translation issue in Mi Unlock Tool. Prawie 2 lata a oni nie potrafią naprawić błędnego tłumaczenia. NOSZ. To czekamy.

Jeśli chcesz sobie kupić #xiaomi bo #xiaomilepsze przejrzyj sobie forum bugów http://en.miui.com/forum.php?mod=bugfeedback&fid=5&page=1 może to cię skłoni do wydania kilku stówek więcej.

Już pominę, że aparat działa tylko na dworze i to w dzień. W ich topowym modelu.
  • 5
  • Odpowiedz
@Kubasseek przerabiam aktualnie to samo. Ale akurat u mnie 9.2.2 to była najlepsza wersja globala, natomiast aktualizacja z oreo #!$%@? mnie tak bardzo, ze jutro mijają 72h i wgrywam miuipolska
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kubasseek: bo niestety, ale często jest tak że telefony z androidem należy sobie po zakupie "zrobić". Piszę to jako fan xiaomi, a wcześniej fan samsunga.

Zdjęć i danych byś nie stracił gdybyś wgrał poprzedni soft przed updatem który używałeś bez potrzeby resetowania wewnętrznej pamięci. Nie napisze jak, bo ja w każdym telefonie z androidem do którego mam dostęp wgrywam twrp i customa (najczęściej stable) od xiaomi.eu

Custom recovery pozwala na dużo.
  • Odpowiedz