Wpis z mikrobloga

Mirki Elektrycy, potrzebuję pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°). Zakupiłem takiego o to wichajstra https://sklep.2rsystem.pl/bezprzewodowe-sterowanie-home-control/184-bezprzewodowy-wlacznik-ze-sterowaniem-lokalnym.html
I mam problem z podłączeniem. W instrukcji jest napisane żeby podłączyć odbiornik do 2 środkowych zacisków, a do zewnętrznych faze i neutralny. Problem w tym, że w puszce mam tylko fazę i neutralny. Po wpięciu do skrajnych zacisków światło mruga, przełącznik niby reaguje na włączenie i wyłączenie, ale mruga. Po próbie mostkowania w różnych kombinacjach światło świeci, ale przełącznik nie reaguje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektryka #inteligentnydom #pomocy
  • 4
@Zon1u: proponowałbym niebieski N zmostkować, przewód L na zewnątrz, a przewód do żarówki po środku urządzenia( ͡° ͜ʖ ͡°) rozumiem, że ta puszka jest pod włącznikiem światła...
@dami-an: dzięki, za odpowiedź, dalej coś nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałem, że sam ogarnę, a tu zonk. Trzeba kogoś chyba poprosić o podłączenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zon1u: Jeśli to puszka, w której wcześniej był wyłącznik oświetlenia i jest to stara instalacja (z puszkami rozgałęźnymi pod sufitem) to pewnie masz tam tylko fazę zasilania i dalej fazę do lampy. Niestety musiałbyś jeszcze doprowadzić do tej puszki przewód neutralny żeby to ustrojstwo mogło działać.