Wpis z mikrobloga

Żeby być legendą trzeba trochę pęknąć


~ @KurtGodel 18 lutego, gdzieś w Warszawie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak w ogóle to chciałem podziękować Koledze wyzej, @kwiatencja @arsaya i @Modern_Talking za spotkanie na King Krule bo było świetnie, to był świetny koncert warty każdej złotówki. Ale no my balowalismy i odpoczywaliśmy a tutaj była fajna rocznica. BO własnie w 1978 roku jeden pan stał się legendą. Nie chodzi mi o umniejszanie jego roli muzycznej bo jest spora i wartościowa ale w moim odczuciu wypromowanie tej dziewczyny i zrobienie z niej kolejnej legendy jest czymś sporym. Pękł trochę jak wielu innych artystów i chwała im za to. To zresztą dobry wątek do dłużej ,,pracy'' ale o tym kiedy indziej. David Gilmour wpakował Kate do EMI by nagrała debiut. I wczoraj minęło 40 lat od wydania The Kick Inside. A singiel z tej płyty jest wprost legendarny. Nie mam weny po prostu będe oglądał ten teledysk bo... nie wiem czy zauważyliscie ale ona tam w trakcie nagrania zamyka tylko 5 razy usta, non stop ma je otwarte :O

Kate Bush - Wuthering Heights

#muzyka #zimniokpoleca #katebush
A.....h - > Żeby być legendą trzeba trochę pęknąć

~ @KurtGodel 18 lutego, gdzieś w...
  • 3
  • Odpowiedz
Praktycznie cała ta płyta jest genialna jeśli spojrzymy na słowa - to mi się właśnie najbardziej podoba w Kate, że miała niezwykle trafne spostrzeżenia już w wieku 13 lat, kiedy pisała pierwsze piosenki, które później pojawiły się w dwóch pierwszych albumach. Tytułowa piosenka The Kick Inside opowiada o kazirodczym związku brata z siostrą, która decyduje się popełnić samobójstwo będąc w ciąży, aby pozwolić mu na normalne życie. Naprawdę bardzo polecam przejrzenie tekstów
SuspendedInGaffa - Praktycznie cała ta płyta jest genialna jeśli spojrzymy na słowa -...
  • Odpowiedz
Nie mam weny po prostu będe oglądał ten teledysk


@Apollo_Vermouth: Ja uwielbiam wersję koncertową. Warto pamiętać, że to finał dwugodzinnego koncertu, w czasie którego Kaśka przez cały czas skakała, tańczyła itd. Zmęczenie widać i słychać, ale mimo to daje sobie radę rewelacyjnie do samego końca:
raj - > Nie mam weny po prostu będe oglądał ten teledysk

@Apollo_Vermouth: Ja uwie...
  • Odpowiedz