Wpis z mikrobloga

Z całym szacunkiem, ale wygrana szczecińskiego nabrzeża z wiślanymi bulwarami w Warszawie w kategorii Przestrzeń Publiczna, nagrody Property Design Awards to nieporozumienie.
http://www.propertydesign.pl/dossier/132/niezwykle_statuetki_property_design_awards_2018_juz_przyznane_poznaj_laureatow,16981.html

#szczecin #warszawa #design #architektura
BaronAlvonPuciPusia - Z całym szacunkiem, ale wygrana szczecińskiego nabrzeża z wiśla...

źródło: comment_DrxAtco7zmsfDjDEyOcSlJBe4918Qa4l.jpg

Pobierz
  • 21
@grzylen: Raz, Nadbrzeże Starówka to tylko teren na północ od TZ, a dwa, biorąc pod uwagę całość to i tak warszawskie bulwary mają m.in. o wiele więcej małej architektury pozytywnie działającej na przestrzeń.

E: no i ciągle trudno mi zaakceptować żwirowy parking o dużej powierzchni, pusty plac, jako element dobrej przestrzeni publicznej.
no i ciągle trudno mi zaakceptować żwirowy parking o dużej powierzchni, pusty plac, jako element dobrej przestrzeni publicznej.


@Baron_Al_von_PuciPusia: no przeciwnie, to bardzo wygodne i funkcjonalne miejsce - można tam organizować różne przedsięwzięcia publiczne - jak choćby zlot food trucków albo wesołe miasteczko czy po prostu zorganizować wygodny parking podczas imprez masowych.
@grzylen: Uczepiłem, a i owszem, bo to z jednej strony duża część te przestrzeni publicznej, rzekłbym, że nieproporcjonalnie duża, a z drugiej strony to świadectwo mentalności szczecińskiej, w której preferowanym środkiem komunikacji jest autko.

Jak dojechać na Łasztownie w tamtą okolicę?

Rowerem miejskim się da, jest stacja, mała ale jest. Dróg rowerowych nie ma. Transportem publicznym się nie da. W sezonie małym tramwajem wodnym, od zeszłego roku, ale to bardziej atrakcja
BaronAlvon_PuciPusia - @grzylen: Uczepiłem, a i owszem, bo to z jednej strony duża cz...

źródło: comment_3YxYSb1lAI0ZdGo3GujdJx14FBsyN340.jpg

Pobierz