Wpis z mikrobloga

Najśmieszniejsza usterka w tym miesiącu.
Monitoring techniczny.
Opis zgłoszenia: Czarny obraz z kamery w losowych momentach.
Po resecie, czy dwóch zaczynała działać.
Sprawdzam łączność: Działa.
Sprawdzam program: Działa.
Na monitorze nie wyświetla się "no signal", więc sygnał jest.
Sprawdzam kamerę, ale wszystko się świeci jak ma się świecić.

A najlepsze w tym wszystkim to, że zacząłem w głowie sobie przypominać wszystkie podobne usterki, rysowałem sobie schematy i całą elektronikę w myślach i nic... Odpowiedź przyszła dopiero w momencie jak wyłączyłem myślenie...


#technologia #majsterkowanie #niewiemjaktootagowac #pracbaza
  • 19
Opis zgłoszenia: Czarny obraz z kamery w losowych momentach.


@Muraku: ale przy analogach (wujowych) taki objaw to się często zdarza - gdy jest zbyt rozjechany timing generowania obrazu pal, pod wpływem starości i temperatury po pewnym czasie gubi się synchronizacja i obraz znika. Wyłączenie zasilania kamery lub rejestratora/karty - i obraz (na jakiś czas) wraca, czasem jest widoczny tylko ileś linii a dalej czarno/niebiesko (zależnie od czipa przechwytującego).
@Muraku: Ja kiedyś rozkminiałem czemu kobiecie na kasie się komputer wyłączał. Też w głowie schematy, sterowniki i inne cuda a okazało się że na klawiaturze miała ten #!$%@? przycisk od usypiania (chyba pod DELETE) i niechcący naciskała :).
W pomieszczeniu gdzie znajdowała się kamera była czujka ruchu, kiedy nie wykrywała ruchu przez kilka minut to gasło światło... Stąd czarny obraz.


@Muraku: to są jeszcze kamery bez reflektorów IR?
Ja ostatnio szukałem rozwiązania na problem klienta - przez te reflektorki IR wokół obiektywu kamera przez całą noc wykrywa ruch gdy jest śnieg czy choćby mgła, nie mówiąc o przeklętych pająkach łażących po obiektywie... W wielu modelach wyłączenie IR inaczej niż
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Muraku: to ja się dziwię, że kamerka w takim miejscu nie ma zamontowanych diód podczerwieni. No ale wtedy by pewnie było zgłoszenie, że kamerka w losowych momentach wyświetla obraz w czerni i bieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)