Wpis z mikrobloga

#bezsennosc czesc, narzeczona 3 dni temu zaczela miec problemy ze snem. tak nagle i po prostu. bez zadnej przyczyny. stresu nie ma (albo raczej nie duzy), nie zmieniała 'stylu zycia'. czy takie przejsciowe problemy ze snem sie zdarzaja? 3 nieprzespane noce powoduja ze bardziej sie spina przed pojsciem spac i wkurza ja ze nie moze zasnać. #zdrowie #zdrowakobita
  • 14
@readme_txt: zdarzają się, niemniej niech zadba o higienę snu, żeby nie złapała jej bezsenność na dłużej. Ogólnie po pierwszej nieprzespanej nocy kolejne noce są gorsze przez frustrację spowodowaną wcześniejszą nocą
@readme_txt: ogólnie z takich podstawowych zasad:
- łóżko tylko do spania, a nie do odpoczywania czy pracowania (no chyba, że wiadomo o jaką pracę chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- unikać niebieskiego światła przed snem (najlepiej godzinę przed), czyli bez telewizora, kompa czy telefonu
- nie jeść przed snem - z pełnym żołądkiem gorzej się zasypia

I jeszcze kilka w artykule: http://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/zasady-higieny-snu-jak-sie-wyspac-bez-tabletki-nasennej/

Do tego niektórzy polecają melatoninę
@readme_txt: moja praktyka za dużo nie da, bo jestem trochę skrajnym przypadkiem, ale zdecydowanie warto spróbować wymęczyć się fizycznie w ciągu dnia - siłownia, bieganie, nawet jakiś dłuższy spacer :)
audiobooki spoko, bo nie świeci po oczach, byleby się nie rozpraszała sprawdzeniem czegoś w internecie, tylko słuchała ;)