Wpis z mikrobloga

Jako ze moje auto dożylo swoich ostatnich dni rozglądam się za czymś używanym w granicy 15k.

Jakieś porady? U kogo najlepiej kupić? U handlarza czy prywatnego? Jakich aut unikać? Na co koniecznie zwrócić uwagę przy zakupie? (W planach na pewno mam pojechać na stacje diagnostyczna). O sprawdzeniu VIN pamiętam.

Fajnie by było jakby trochę pojeździlo, w planach od czasu do czasu dłuższe trasy.

Tak, wiem ze powinnam dolozyc 200k i kupić coś porządnego.... ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kiciochpyta #motoryzacja #samochody
  • 6
@narzeczonamirka: Najwazniejsze to wziac ze soba zaufanego szpeca (narzeczonymirek, brat ojciec, bolec XD), niech on oglada i ocenia. No i sie nie spieszyc i kupowac na pale bo juz teraz trzeba albo kolor ladny... no i nigdy, przenigdy nie ma tych cudownych okazji. Jak cos z deka tansze niz powinno byc to na bank ma zonka.
@narzeczonamirka:
jesteś różowym paskiem jak się domyślam.
prawdopodobnie doskwiera ci, nieznany niebieskim kłopcik w postaci za niskiej pozycji za kierownicą i słabszej widoczności.
polecam rozejrzeć się za pudłem typu minivan. siedzi się wysoko, da się tym parkować w mieście i w #!$%@? miejsca w środku.
@narzeczonamirka:
Prywatny >>> handlarz.
Pamiętaj, że Handlarz musi na tobie zarobić.

Są firmy które sprawdzą samochód za Ciebie.
Najważniejsze to brak wad prawnych, brak rdzy na elementach konstrukcyjnych a sam samochód nie nył odwijany z latarni.

Co do marek i silników - zależnie od wyboru. Każda firma ma mniej i bardziej udane modele/partie itp.