Wpis z mikrobloga

@LuthienAlcarin: a dlaczego chcesz babrac sie w takim gownie? zamaist byc "normalnym" c#/java/js developerem?

serio pytam, bo ani nie widuje ofert na salesforce developera, a jak widuje to stawki nie wydaja sie gigantyczne(co mogloby kompensowac brak duzej ilosci ofert)
@LuthienAlcarin: 50-120 pln/h takie stawki są mniej więcej w PL
ofert pracy jest dość dużo jak na ilość firm które się tym zajmują
jakie miasto? masz już jakąś firmę upatrzoną do której chcesz startować/
@kielonek: Właśnie nie wiem czy chce się babrać, bo nie wiem czy się opłaca, ale dla porównania to teraz siedze w phpie, więc nie wydaje mi się, że wiele strace ( ͡° ͜ʖ ͡°) moja kariera w it trwa dopiero około roku i już 2 raz dostaje propozycje na saleforce

@ysqx: Lublin, tak i mogę sie umówić na rozmowe, ale nie nie wiem ile rzucić
a
Właśnie nie wiem czy chce się babrać, bo nie wiem czy się opłaca, ale dla porównania to teraz siedze w phpie, więc nie wydaje mi się, że wiele strace ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LuthienAlcarin: imo PHP jedna z fajniejszych platform, nie słuchaj debili, ktorzy piszczą na phpa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LuthienAlcarin: Też się zastanawiam nad pójściem na salesforce developera, dostalem całkiem fajną oferte, mysle ze za jakis czas do nich uderze i spróbuję, jak będzie #!$%@? - to zmienię firme i tyle. A widełki są zajebiste z tego co widze, i sporo ludzi z tym poszukują, w takim londynie to masa tych ofert jest.
@LuthienAlcarin: Z tego co słyszałam Kraków, korpo osoba z 1,5 rocznym doświadczeniem w jednej firmie miała około 7k brutto na UoP, były negocjacje nie dostała więcej, podobno w innej firmie na rozmowie ta sama osoba powiedziała 9k brutto UoP i nie dostała pracy. Mnie 'siłą' przenieśli z innej technologi do sf, nie zmieniając zarobków, więc nie ma co o nich mówić. Wytrzymałam 2 miesiące i złożyłam wypowiedzenie, nie polecam.
@Stout: Dużo zależy od projektu i od nastawienia. Poznałam ludzi zachwyconych sf, którzy świata poza nim nie widzą, ludzi który próbują sf z ciekawości, ale docelowo nie chcą w nim pracować i ludzi, którzy twierdzą, że to syf. Aktualnie jak ktoś ma 5+ lad doświadczenia to trzepie hajs, bo takich ludzi jest bardzo, bardzo mało, ale nie wiem jak to będzie wyglądało za 5 lat. W Krakowie zmartwiło mnie też to,
@LuthienAlcarin: @zmalqp: Wiem, że temat stary, ale będzie dla potomnych.

Robię trochę w SF i jeżeli chodzi o zarobki, to w Warszawie sprawa wygląda trochę inaczej niż pisze zmalqp o Krakowie (albo ja znam jakichś dziwnych ludzi). Z wcześniejszym zapleczem programistycznym (ale też niespacjalnie dużym: 1-2lata) na starcie ludzie dostają 4-5k na łapę. Po roku doświadczenia można spokojnie liczyć na podwyżki większe niż 1k, a im dłużej tym oczywiście lepiej
Zarobki w SFDC maja sie bardzo dobrze. Korporacje po szkoleniu dla juniorow(0-2lat doswiadczenia) daja 5k+ na reke. Jak masz 2 lata doswiadczenia to przy zmianie firmy wskakujesz na mida i juz masz okolo 7-8k na reke. Jednak po 2 latach juz bardziej sie opłaca przejsc na B2B bo stawki są od 15k netto + vat w gore :) Technologia sie bardzo rozwija i jest łatwa w nauce :)