Wpis z mikrobloga

#angielskizwykopem #angielskidlaubogich #naukaangielskiego #angielskizwloczykijem

[Z góry przepraszam jeśli przegiąłem z tagami, pomysł się nie spodoba to post usunę]

Jako że przygotowuję się do napisania pracy magisterskiej w języku angielskim, naszła mnie potrzeba powtórki ze słownictwa, aby nie sprawdzać co 5 minut jakiegoś wyrażenia w internecie.

W tym celu przygotowuję sobie na bieżąco ok 100 słówek dziennie z różnych dziedzin (nie tylko nauką człowiek żyje), jednocześnie je powtarzając za pomocą pewnego programu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak że ze mnie niepoprawny altruista, udostępniam wam to co sobie przygotowałem licząc że komuś się to przyda. Poniżej napiszę instrukcję jak korzystać z programu i jak należy się z jego pomocą uczyć aby miało to jakiś sens:

Program zowie się callantester i w zamyśle napisany był do powtarzania słownictwa z pewnych podręczników (o których krążą przeróżne opinie). Autorem jest Sławomir Klimek, którego serdecznie pozdrawiam, chociaż nie mam pojęcia kto to jest (program otrzymałem w przypadkowych okolicznościach w okolicach 2008 roku). Planuję przepisanie tego programu w bardziej nowoczesny sposób, ale zanim to zrobię to mini przynajmniej rok ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jako że jest to program stary, niekoniecznie będzie działa na wszystkich systemach operacyjnych.
Bez problemu odpala się na:
- Windows XP x32
- Windows 7 x32
- Windows 7 x64
- Ubuntu 14.04 LTS x32 (poprzez Wine)

Dla architektury 64-bitowej system powtórek może działać niepoprawnie. Od Windowsa 8 w górę i architektury 64-bitowej polecam postawić maszynę wirtualną w architekturze 32 bit, wtedy słówka będą działać. Chyba że ktoś jest bardziej ogarnięty w uruchamianiu starych programów na nowych systemach.

Program w założeniu działa jak nauka za pomocą #fiszki : wyświetlane jest polskie tłumaczenie, a my musimy wpisać znaczenie angielskie. W ustawieniach możemy odwrócić język, określić próg błędu po którym powtarzamy całą lekcję, dodać sprawdzanie pisowni. I to tyle. Metoda jest bardzo skuteczna, chociaż odrobinę monotonna. W zamierzchłych czasach licealnych dziennie byłem w stanie nauczyć się 250 słówek na blachę w ciągu 2 godzin, chociaż żaden ze mnie geniusz ( ͡ ͜ʖ ͡).

Można także tworzyć własne listy słówek, więc jeżeli ktoś chce, może powtarzać swoje słownictwo lub inne dane (nie ma ograniczeń co do treści fiszek).

Planuję publikować co kilka dni kolejne lekcje po ok 100 słówek, poczynając od poziomu A1 aż do C2. Jeżeli znajdę dodatkowy czas, w takim samym trybie będę wrzucał także phrasal verbs oraz przysłowia, po ukończeniu podstawowych list słówek:

Poniżej link do folderu, gdzie znajduje się program i wrzucać będę listy słówek:

https://www.dropbox.com/sh/vc76jq4riwzjo9l/AAAgntkGhWblGaHwrXD-ODesa?dl=0

Przynajmniej w trakcie poziomu A1 będę wrzucał listy regularnie, jeżeli choć kilka osób będzie zainteresowanych, w odpowiednią regularnością wrzucę wszystkie słówka które planuje powtórzyć.

Dzisiejsze listy słówek:
Poziom A1
Charakter i osobowość
Czas
Części ciała
Dom

Trochę się rozpisałem, następne posty będą krótsze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6