Wpis z mikrobloga

@CzarnkowskiePiwo:
Z kolorem skóry u ASa to inna sprawa, tam mimo wszystko jest dość oczywiste, że nie byli powszechni ludzie "innych ras". Natomiast jednak większość fanów gier zupełnie nie jest świadoma, że Sapkowski to jest jeden z niewielu "lewaków" wśród polskiej fantastyki, który wielokrotnie i w każdej książce podkreśla swój pogląd na siłę kobiet, swoje poglądy na religie, poglądy na uprzedzenia rasowe - itp itd.
@Ragnarokk: Cóż jeszcze, nie grałam więc ciężko mi porównać z książkami. Może w końcu jakieś przeziębienie się trafi bo odkładam to już tyle lat, że chyba się nie wyrobie przed serialem :P

@Kiedys_Mialem_Fejm: Ludzie jak to ludzie niech gadają sobie. Szkoda tylko, że przy okazji sporo robi wiochę tak jak z tymi zdjęciami wysyłanymi do Lauren Hissrich. Krytykują ją za coś czego nawet nie zrobiła...
@Ragnarokk: Wiadomo, że poglądy autora zawsze w jakimś stopniu będą miały swoje odbicie w jego twórczości. Moim zdaniem nie powinno to jednak być kluczową kwestią w odbiorze książki, zwłaszcza w tym przypadku. Niektórzy chyba za bardzo biorą do siebie wizję świata i sytuację geopolityczną dziejącą się w fikcyjnym świecie, traktując go na równi z "prawdziwością".
Może ja jestem jakiś #!$%@? ale wolę skupić się na wartości dzieła niż doszukiwać się w
@Ragnarokk: sapkowski w swojej wypowiedzi nawiązuje do tego, że mężczyźni sa generalnie bardziej agresywni i skłonni do walk. do czego nawiązuje w dużej mierze seria wiedźmina.
cała seria o wiedźminie pokazuje nie tylko siłę kobiet ale i inne naturalne wrogie cechy ludzkie ale wy i tak będziecie #!$%@?ć jakieś farmazony, że sapkowski napisał zagadkę o sekrecie lewactwa.
nie mogę już o tym czytać, krew mi się z oczu leje.