Wpis z mikrobloga

@kj5: Ja się właśnie tego domyślam. Mam obiecane A7III na testy jak tylko pojawi się na rynku i obawiam się, że nie będę chciał już oddać. Szkoda tylko, że wiązałoby się to z wymianą całej optyki, którą mam w systemie Nikona :C.
  • Odpowiedz
@AdamFrey: tak w innych trybach ostrzy bez problemu lecz w miejscach w których aparat uzna za właściwe, ale myślę że to nie jest problem sprzętu tylko mojej niewiedzy. Nie umiem się nim jeszcze zwyczajnie obsłużyć. Może napisałbyś mi w jaki sposób ty to robisz i sprawdzę czy to u mnie będzie działać, jeśli masz czas naturalnie.

@kj5: #bojowkafujifilm motzno ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@m1a87z: eeeee, no ja to robię zupełnie normalnie, po prostu u mnie działa :D. W D700 jest trochę inaczej rozwiązane sterowanie autofocusem, w kolejnych modelach wszystko co z nim związane ustawiasz wciskając guzik na dźwigni AF/MF przy obiektywie i kręcąc przednim lub tylnym kółkiem. Tu nie ma dużej filozofii jeśli dźwignia jest ustawiona na AF i masz wybraną ostrość w punkcie, to zarówno w trybie AF-S jak i AF-C powinno hulać.
  • Odpowiedz
@m1a87z: jedyne co mi przychodzi do głowy, to że przestawiasz dźwignię od AF na pozycję M. Wtedy faktycznie nic się nie będzie działo po wciśnięciu spustu do połowy. Bo chyba na obiektywie nie przestawiasz na ręczne ostrzenie? :D
  • Odpowiedz
@AdamFrey: Słuchaj. Mam przed sobą aparat. jedyna możliwość ustawienia dowolnego punktu AF który chce jest wtedy gdy włączam na body z AF na M ale wówczas mogę tylko ręcznie ostrzyć kręcąc obiektywem. Tracę cierpliwość... nie wiem co robię źle.
  • Odpowiedz
@m1a87z: dobra ogarnąłem... w miejscu gdzie zmienia się AF na M też jest guzik które pozwala wybrać dokładny rodzaj autofokusa... i miałem wybrane niewłaściwy, przez co to uniemożliwione było ostrzenie w wybranym miejscu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) no debil
  • Odpowiedz
@bauagan: jak tylko zrobię coś wartego publikacji to na pewno to udostępnię pod #m1afoto

Obecnie formatuje komputer żeby postawić na nim Lightroom i Photoshop, bez żadnych zbędnych śmieci. Następnie zajmę się już robieniem zdjęć, retuszem i ew. publikacją.
  • Odpowiedz